O způsobu, jakým dva body z okresního derby vybojovali, se na vesničce u Přerova bude mluvit ještě hodně dlouho.

Ale pěkně popořadě. Po bezbrankovém prvním poločase začali iniciativu přebírat hosté, kteří do Želatovic dorazili coby druhý tým tabulky.

„Myslím, že soupeř ve druhém poločase měl kousek navrch. Měl šikovné hráče ve středu hřiště. Svou dravostí a silou za tím šli a dali na 1:0,“ ohlížel se želatovický trenér Ondřej Mrázek.

Až 80. minutě totiž po standardce otevřel skóre střídající Erik Hrabovský a Všechovice pak zuby nehty hájily těsný náskok.

„Věděli jsme, že soupeř bude fotbalový, tak jsme si to s nimi chtěli rozdat na férovku, což se podařilo. Myslím, že jsme byli v zápase o fous lepší, ale nedali jsme další šance,“ přidal svůj pohled kouč Tatranu Zbyněk Vinklar.

Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov (v bílém) v derby doma porazili Kozlovice 2:1.
Dvanáct žlutých za poločas a překvapivý vítěz. Vyhecované derby patří Viktorce!

Brankář srovnal střelou pod břevno

Domácí si však v závěru šli za vyrovnáním. Po sérii standardních situací, kdy už byl ve vápně i želatovický brankář Tomáš Čech, to „smrdělo“ gólem.

Běžela čtvrtá minuta nastavení, když se míč odrazil právě ke gólmanovi Želatovic. Ten šokoval všechny přítomné, když střelou pod břevno z hranice velkého vápna vyrovnal.

„Viděl jsem to možná někde v televizi. Zorientoval se, trefil to krásně pod břevno přes chumel hráčů. Soupeř měl štěstí, my jsme taky předtím hráli zápasy, kdy jsme těsně před koncem otáčeli,“ kroutil hlavou Zbyněk Vinklar.

VIDEO A OHLASY TOMÁŠE ČECHA PŘIPRAVUJEME

Hrdina utkání pak navíc soupeři chytil dvě penalty a Želatovice tak vrátily Všechovicím tři předešlé porážky po pokutových kopech. V tabulce na pátém místě s tříbodovou ztrátou na třetí Tatran.

„S podzimem jsem nad míru spokojený. Kdybychom trénovali ještě o kousíček víc, tak máme na to být o jeden nebo dva stupínky výš. Před sezonou jsme ale řekli, že se nechceme strachovat o záchranu. Tohle se povedlo. Cílem do budoucna je zapojovat mladší hráče,“ prozradil želatovický trenér Mrázek.

Také ve Všechovicích mohou být za bodový zisk po první polovině sezony rádi.

„Jsem spokojený, ale ukázala se nám slabší místa. Kádr byl užší, v zimě jej budeme chtít rozšířit, abychom měli alespoň tři nebo čtyři kvalitní hráče na lavičce,“ netajil Zbyněk Vinklar ambice Tatranu.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 14. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

FC Želatovice – Tatran Všechovice 1:1 (0:0). Pen: 4:2

Branky: 94. Čech – 80. Hrabovský. Rozhodčí: Samek – Dorušák, Foral. ŽK: Skopal, Vo. Koplík, Němec – P. Plešek. Diváci: 168.
Želatovice: Čech – Zehnálek, Němec, Skopal, R. Goldemund (46. Cagaš) – Calábek, Lu. Dlouhý – T. Čtvrtníček (78. Tomek), Zapletal, Matušík – Mackovík (69. Vo. Koplík). Trenér: Ondřej Mrázek.
Všechovice: Konečný – Geryk (87. Páleník), Dluhoš, J. Plešek (69. Hrabovský), Hrdlička – Šindelek, P. Plešek, Kelnar, Sehnálek – Orava, Hulman. Trenér: Zbyněk Vinklar.