Utkání předcházel slavnostní okamžik, kdy dosavadní končící předseda dostal od klubu dres s číslovkou 55, která symbolizuje úctyhodných 55 sezon strávených v čele ústeckého fotbalového klubu. A pak se už šlo hrát.

„ I když jsme dnes znovu nevyhráli, tak náš dnešní výkon byl úplně jiný než v Medlově. Tam jsme jednoduše prohospodařili první poločas. Dnes ale musím hráče za jejich výkon pochválit,“ říkal po zápase kouč Ústí Pavel Sencovici.

Zápas začal pro domácí velice smolně. Už ve čtvrté minutě hosté zahrávali volný přímý kop a dobrý centr za obranu ještě hlavou prodloužil za Urbáškova záda Jan Tögel. „Začátek nám vůbec nevyšel. Brzy jsme inkasovali z akce, na kterou jsem kluky chystal. Bohužel jsme si ale nepohlídali náběh soupeřova hráče a ten skóroval. To soupeře nakoplo a my jsme pak byli trochu v útlumu,“ pokračoval trenér Ústí.

Zápas se pak odehrával skutečně pod taktovkou Šternberka, který měl častěji míč na svých kopačkách a ústecký brankář musel být neustále na pozoru. Gól už ale v úvodní pětačtyřicetiminutovce nepadl. A to i přes to, že v jejích posledních minutách uviděl domácí Patrik Sencovici červenou kartu a hosté dostali možnost kopat penaltu.

Po rozmíšce plné emocí byla nakonec červená karta korigována pouze na žlutou a gólman Urbášek Tögelův pokus bravurně zneškodnil. „Já sám jsem to jako penaltu neviděl. Pak tam vznikla šarvátka, takže i hráči byli přesvědčeni o tom, že se pískat neměla. Rozhodčí to ale viděl jinak a naštěstí nás náš gólman podržel. A potom ještě několikrát,“ okomentoval tuto situaci ústecký lodivod.

Třináct minut po změně stran se ale hosté druhého gólu přece jen dočkali, když se z velké dálky nádherně trefil David Lošťák. „Ten gól padl snad ze 40 metrů. Budu se muset zeptat brankáře, jak se to vlastně stalo,“ řekl šéf ústecké lavičky.

Zápas pak pokračoval dál a radovat se mohli i domácí fanoušci. V 73. minutě se po krásném, avšak ojedinělém centru prosadil Pavel Zagol a snížil. Do konce tohoto ostře sledovaného střetnutí už pak ale žádný další gól nepadl.

Lídři tabulky ze Šternberka tak mohli kromě osmého vítězství v řadě oslavit i navýšení svého náskoku na čele na luxusních osm bodů. Ten se jim bude určitě hodit, protože v následujícím týdnu je z důvodu předehrávky čeká náročná porce hned dvou zápasů. Ústí oproti tomu v případě želatovické výhry nad Velkými Losinami klesne z druhé příčky na třetí.

„Klukům jsem říkal, že duben rozhodne o tom, zda budeme úspěšní nebo ne. Čeká nás teď sice "anglický týden", na druhou stranu ale máme výhodu široké lavičky. Budu chtít v následujících zápasech kádr co nejvíce prostřídat. Za tréninkovou morálku si zaslouží hrát úplně všichni a myslím, že celá moje lavička by všude jinde hrála v základní sestavě,“ řekl šternberský kouč Ivo Lošťák.

„Na tento zápas jsme se velice těšili, protože jsme na něj čekali už dva roky. Chtěli jsme tady v Ústí zvítězit a ukázat, že jsme první právem. Jediné dvě věci, které mě trochu mrzí, jsou zbytečný, byť hezký, inkasovaný gól a také slabá produktivita. Mohli jsme úplně v klidu zvítězit mnohem vyšším rozdílem,“ uzavřel.

TJ Sokol Ústí – FK Šternberk 1:2 (0:1)

Branky: 73. Zagol - 4: Tögel, 58. Lošťák.

Rozhodčí: Silný – Slabý, Brázdil. ŽK: Bočan, Vyka, Sencovici, Zagol – Drmola, Hustý, Samek. Diváci: 150.

Ústí: Urbášek – Bočan, Vyka, Sencovici, Holoubek (73. Frydrych), Pančochář, Nehyba, Žingor (73. Helešic), Dryák, Šišlák, Zagol. Trenér: Pavel Sencovici.

Šternberk: Kopřiva – Lošťák (69. Kryl), Kuba, Drmola, Tögel (88. Sekela), Juřátek, Koutek, Hustý (82. Odstrčil), Pazdera (69. Zifčák), Kuba, Samek. Trenér: Ivo Lošťák.