Od čtvrtka do neděle absolvovali náročný fyzický dril na Rusavě, aby jej v neděli završili přípravným utkáním proti Bohuňovicím. A duel zvládli ovládnout poměrem 4:2.

„Po tom, co mají kluci v nohách, klobouk dolů. Navíc se do nich snažíme dostat nový systém. Brali jsme to jako poslední fázi soustředění,“ ohlédl se za podařenou přípravou kouč Dušan Kožuch.

Fotbalová příprava: FK Brodek u Přerova - TJ Sokol Bohuňovice. Štěpán Urbášek
Z Troubelic do krajského přeboru. Ozval jsem se Brodku sám, práskl Urbášek

Celou čtyřdenní akci Brodku hodnotil vesměs pozitivně. „Vyšlo nám počasí, bylo nás šestnáct. Trénovali jsme třikrát denně a zaměřili jsme se na fyzičku. Léto bylo, jaké bylo, takže jsme potřebovali zamakat, ať máme z čeho čerpat,“ připomněl Kožuch fakt, že nový tým v Brodku společně s trenéry Rudolfem Polou a Janem Matůšů před sezonou budovali prakticky od píky. „Kluci jezdili, musím je pochválit. Co se týče přístupu, vyšlo to skvěle,“ pochvaloval si soustředění.

Nový kádr je tak dle něj stabilizovaný.

„V jednání jsou ještě nějaké další posily. Už se k nám připojili Lukáš Kaďorek a Štěpán Urbášek (Troubelice). Trénuje s námi ještě Tomáš Kus (Vigantice), který je po operaci menisku. Zatím si na zápas netroufá,“ pověděl Dušan Kožuch.

K Brodku by se měl připojit také brankář Vojtěch Nakládal z Rýmařova a jedná se o příchodu středního záložníka.

Kaďorek? Obrovská posila

Hlavně angažmá už 37letého krajního záložníka Lukáše Kaďorka budí pozornost. V Kozlovicích byl vyřazen z kádru. Měl porušit interní pravidla, které stanovil trenér druhého týmu divize E David Kobylík.

Lukáš Kaďorek
Kaďorek v B-týmu. Opora Kozlovic porušila nová Kobylíkova pravidla

„Kaďa je Kaďa. Měl nějaké trable s trenérem v Kozlovicích a vyhodnotil si to podle svého. Už když byl vyřazený z kádru, chodil s námi sem tam trénovat,“ prozradil Kožuch.

Kaďorek je totiž dobrým přítelem s dalším z brodeckých trenérů Rudolfem Polou, se kterým pravidelně hraje malou kopanou.

„Myslím, že malá kopaná hrála velkou roli. V Kozlovicích ji měl zakázanou, my tohle udělat nemůžeme. Pro nás je to herně obrovská posila, která nám, věřím, pomůže,“ přeje si Dušan Kožuch.

Ambice jsou vyšší

Ten na jaře nemůže počítat kromě stopera Jana Omelky, který zůstává v Rakousku, ani se zkušeným Michalem Mádrem či 25letým Jakubem Baďurou. „Měl by mít namířeno do Slavonína,“ prozradil Kožuch.

Mluvilo se také o návratu Jana Kudličky z přerovské Viktorky, nadějný středopolař však má namířeno z divize do I. B třídy, hrát by měl v Dubu nad Moravou.

V Brodku u Přerova nicméně převažují pozitiva, tým by tak chtěl vyrovnat loňské historické umístění. A to minimálně.

„Uvidíme, jestli se nám podaří dotáhnout, co máme rozjednaného. A také, co k nám ještě pustí David Chuda z Přerova. Budeme mít silný kádr. Jak jsem se na začátku sezony větších cílů obával, věřím, že v našich silách bude zopakovat pro Brodek páté místo. A když budeme výš, nikdo se nebude zlobit,“ uzavřel s úsměvem Dušan Kožuch.

Turnaje fotbalových přípravek v Troubkách se zúčastnily týmy 1. FC Viktorie Přerov, SK Hranice, 1. FC Slovácko, Baník Ostrava, Sigma Olomouc.
OBRAZEM: Přerov porazil Baník. Do Troubek přijela i Sigma a Slovácko