„Podzim jsme odehráli celkem standardně. Cíl skončit do čtvrtého místa nám těsně unikl. Spíš mě trošku děsí velká ztráta na první trojici týmů,“ přiznal Vladimír Nesňal.

Nezastavitelná byla vedoucí Velká Bystřice, která za celý podzim ztratila jen dva body za remízu s druhými Chválkovicemi. S oběma týmy Beňov prohrál. S lídrem 2:5 a s Chválkovicemi Romana Hubníka dokonce 2:7.

Na čem bude potřeba zapracovat, aby se Beňov pokusil vedoucímu triu (třetí jsou Hlubočky a mají o deset bodů více) alespoň přiblížit?

„Přes zimu zapracujeme tradičně na fyzické kondici a pokusíme se zlepšit obrannou hru celého týmu,“ přeje si Vladimír Nesňal.

Kapitán FC Beňov Filip Machač
VIDEO: Druhý hattrick v řadě i potomek. Machač „sponzoruje“ Beňov

Kde Beňov netlačí bota? V ofenzivě. V 13 duelech nastřílel 39 branek a ve svém středu má třetího nejlepšího střelce soutěže – Filip Machač nasázel 16 gólů, není divu, že právě jeho kouč zařadil mezi klíčové hráče první půlky sezony.

Nejlepší střelci Beňova:
1. Filip Machač 16
2. Daniel Navrátil 5
3. Marek Macháček 4
4. - 6. Ján Gréč, Petr Pospíšil, Miroslav Janský 3
7. Lukáš Zaoral 2

„Tým táhli hlavně středoví hráči. K výborným výkonům se rozehrál Ján Gréč a střelecky nás táhl Filip Machač. Škoda, že toho kvůli zdravotním problémům mnoho nenahrál Marek Macháček,“ zmínil Nesňal dalšího kvalitního střelce.

Celkově panuje na vesnici na Přerovsku spokojenost, proto se během pauzy nechystají žádné velké změny v kádru.

„Změny během zimní přestávky v mužstvu neplánujeme, doufám že se naplno zapojí do přípravy hráči po dlouhodobějších zraněních,“ řekl Nesňal.

A cíl Beňova pro jarní část sezony? „Nahrát ještě více bodů než na podzim a dostat se co nejdále v krajském poháru,“ uzavřel beňovský kouč.

FC Sigma Hodolany - FK Hlubočky
Musíme nabrat fyzičku, hlásí kouč Hodolan. Mrzí ho, že nebavili fanoušky