Ten nastupuje i za B-tým Tovačova, který nedávno potrápil i jasného lídra okresní soutěže, béčko Kozlovic.

„V béčku je jinak hodně mladý mančaft, skoro všichni jsou to dorostenci. Ještě to hapruje třeba u klidu v zakončení, kluci ještě potřebují čas,“ popisoval po prohře B-týmu v Kozlovicích 2:4 zkušený člen áčka Petr Štimpl.

Béčko v Tovačově založili z pragmatických důvodů. „Primární je pro nás áčko. Nechceme, aby nám mladí kluci někam utekli, proto máme béčko. Potřebují se vyhrát v mužském fotbalu. Polovina kluků se za tři, čtyři roky vytáhnou a budou hrát v A-týmu,“ řekl Štimpl.

Tovačovské áčko nasbíralo v deseti utkáních 19 bodů, stejně jako třetí Radslavice. Druhé Otaslavice mají jen o bod více, soutěž vede suverénně s 25 body Pivín.

„Vedeme si hodně dobře. Na postup to nevidíme, aspoň tedy co jsem se bavil s klukama. Chceme se ale rozhodně držet nahoře, což se nám daří,“ prozradil Petr Štimpl.

Důvodem jsou podle něj i povedené příchody nových hráčů. Kromě teprve 17letého Marka Válka, který nasázel už pět branek, mají v Tovačově také „exotické“ posily. Ukrajinec Dmytro Unhurian má 24 let a trefil se už čtyřikrát. Adam Tommalieh zatím sbírá minutky v áčku.

„Jsou to výborní hráči,“ má jasno Petr Štimpl. „Jsou tady chvíli, plynule česky nemluví ani jeden. Učí se ale hodně rychle. Jsou to ale výborní kluci do party,“ doplnil směrem k cizincům.

Vypadá to, že zejména Ukrajinec Unhurian se solidně rozstřílel. Přidá další branky už v neděli doma do sítě Hustopečí nad Bečvou? Uvidíme.

Přerovský rodák Pavel Vrba je bez angažmá. Trenér divizní Viktorie David Rojka by jeho rady bral.
Viktorka se trápí, pomohl by Vrba? Asistent by se hodil, vtipkuje Rojka