„Dnes to z naší strany bylo o úporném dobývání soupeřovy obrany,“ ohodnotil průběh remízového zápasu želatovický asistent trenéra Jiří Jemelka. K tomuto stavu jistě nemálo přispěl fakt, že Brodeckým chyběli hned tři hráči základní sestavy.

„Myslím si, že to dnes bylo hodně znát, dohráli jsme dnes jen tak tak. Kluci už ke konci zápasu dostávali křeče,“ přiznal brodecký lodivod Tomáš Martínek a pokračoval. „Dle mého to byl dobrý zápas, hraný z obou stran nahoru-dolů a nakonec i spravedlivá remíza. Penalty už jsou potom hra vabank, kterou jsme naštěstí zvládli lépe“ doplnil.

Po bezgólové první půli otevřeli skóre zásluhou Filipa Šebesty hosté a na konečných 1:1 vyrovnal šest minut před koncem Tomáš Čtvrtníček.

Mohelnice (fialové dresy) doma získala jen bod. Ilustrační foto
Začal krajský přebor: Medlov zvládl penalty, k vidění byly dva obraty

„My jsme dnes bohužel nebyli schopni proměnit vytvořené šance, načež nám pak v druhém poločase soupeř utekl a z brejku dokázal skórovat,“ postěžoval si Jemelka. Naštěstí pak ale náš tlak pokračoval i nadále a dokázali jsme z něj vyrovnat. Je jen škoda, že jsme pak stejně dobře nezvládli penaltový rozstřel,“ dodal ještě želatovický kouč.

Spolehlivý gólman a neproměněné šance

„Dnes nám také velice dobře zachytal gólman Běhalík, kterého navíc podpořila zodpovědná hra celé obrany,“ pochvaloval si Martínek a i nadále pokračoval ve výčtu herních aspektů, které v sobotu jeho týmu dopomohly k remíze. Vepředu pak musím pochválit také Lukáše Bundila, který se s tím popral velice dobře. A to i přesto, že hrál po dlouhé době a v útoku byl zcela osamocen.

Zatímco hostující kouč vyjmenovával pozitiva, ten domácí si i trochu postěžoval. „Jedním ze stěžejních momentů byla neproměněná jasná šance v prvním poločase. Myslím si, že kdybychom šli do vedení už v první půli, tak bychom zápas dovedli do vítězného konce,“ krčil rameny Jemelka.

Nemalé ambice

Co se týče ambicí obou dnešních soupeřů, nejsou zrovna nízké a rozhodně se nedá říci, že by se zástupci jedné či druhé strany drželi zbytečně při zemi, nebo se dokonce schovávali za nějaké prázdné fráze.

„Protože se minulá sezóna nedohrála, pasujeme se stále do role nováčka. Poměrně solidně jsme ale letos doplnili kádr, a tak bychom letos chtěli hrát lepší střed tabulky,“ řekl Martínek.

A v Želatovicích chtějí ještě výše. „Myslím si, že bychom v tomto ročníku měli hrát nahoře. Okolo třetího až čtvrtého místa. Náš tým je totiž natolik kvalitní, že ani nic jiného chtít nemůžeme,“ zahlásil plný optimismu Jiří Jemelka.

FC Želatovice – FK Brodek u Přerova 1:1 (0:0)

Branky: 84 Čtvrtníček – 61.Šebesta. Rozhodčí: Machala – Čampišová, Štěpán. ŽK: Čtvrtníček, Rybka - Složil. Diváci: 200.

Želatovice: Čech – Calábek, Goldemund, Zehnálek, Mohapl (81. Král), Čtvrtníček, Rybka, Braun (71. Jemelka), Skopal (81. Němec), Dlouhý, Koutný. Trenér: Vlastimil Němec.

Brodek u Přerova: Běhalík – Glauder, Buček, Bundil L., Složil, Kudlička, Bundil P. (76. Drábek), Šebesta, Hrabal, Zedek, Mádr (61. Nezval). Trenér: Tomáš Martínek.