Suverén soutěže zatím neztratil bod a válcuje jeden tým za druhým, Viktorka navíc opět postrádala oporu Bogdaně i stopera Omelku. Utkání tak dopadlo výsledkově dle očekávání, domácí zvítězili 4:0.

Jednoduché to však sebevědomý Nový Jičín rozhodně neměl. Přerované drželi čisté konto až do 38. minuty a vypadalo to, že do šaten se půjde za bezbrankového stavu.

„Domácí nebyli tak přesvědčiví, už na nich byla vidět nervozita, že se jim nedaří dát gól,“ všiml si trenér Viktorie Richard Švehlík.

„Nechtěli jsme brzo inkasovat, tomu jsme podřídili i taktiku, hráli jsme z hlubšího obranného bloku. Domácí byli lepším týmem, po standardce nastřelili i břevno, ale drželi jsme je na uzdě. Naopak jsme mohli skórovat, Koller ale prováhal přihrávku na hráče stojícího sám před bránou,“ mrzelo kouče.


Jenže lídr tabulky rozhodl během tří minut před odchodem do šaten, kdy hostům zasadil dva nekompromisní údery, trefili se Pyclík a Juříček.

„Tak jak to bývá v našem případě, když už jsme si říkali, že to bude v pohodě, dostaneme ve třech minutách dva góly, tak domácí rozhodli zápas,“ kroutil hlavou Richard Švehlík.

Ve vyrovnaném druhém poločase se Nový Jičín prosadil ještě dvakrát, v 51. minutě po standardní situaci Nippertem, v poslední vteřině pak z brejku jen kosmeticky upravil na 4:0 Preči.

„Opět jsme nepřekročili svůj stín, ztratili jsme zápas v několika minutách. Nedokážeme podržet balony vepředu, vyřešit naše přečíslení, máme příliš ztrát míče,“ uzavřel Richard Švehlík.

FK Nový Jičín – 1. FC Viktorie Přerov 4:0 (2:0)

Branky: 38. Pyclík, 41. Juříček, 51. Nippert, 90. Preči. Rozhodčí: Šamárek – Kaloč, Lukašík. Diváci: 205.
Přerov: Bělík – Koplík, Václavíček, Zimčík, Krejčíř – Blažkovský, Kocian (72. Dostal), Bubeník, Horák – D. Chuda, Koller (61. Masný). Trenér: Richard Švehlík.