Kozlovice rychle vedly 2:0 a mohlo být po několika minutách pro Šternberk ještě hůř. „Dobře jsme začali. Kromě dvou gólů jsme ještě trefili tyč a břevno. Potom se domácí dostali do hry,“ hodnotil trenér Kozlovic Vlastimil Chytrý.

„Hned asi ve třetí minutě se nám zranil Juřátek,“ litoval šternberský kouč Ivo Lošťák. Přesto dokázal lídr z krajského přeboru z posledních dvou let dokázal dvěma rychlými góly ještě do poločasu srovnat.

Druhý poločas byl vyrovnaný a šance si vytvořily oba celky, úspěšnější však nakonec byli domácí. „Zaslouženě dali vítězný gól,“ uznal Chytrý.

„Byl to jiný zápas než ty předešlé. Po dlouhé době jsme prohrávali i souboje byly úplně odlišné. Protivník měl vysoké hráče a byla to pro nás kvalitní zkouška. Ukázali jsme, že jsme se zase někam posunuli a jsem rád, že jsme otočili proti tak dobrému soupeři,“ byl spokojený domácí kouč Lošťák.

Plán Kozlovic

Hráči Kozlovic už za sebou mají dovolenou a čeká je už jen dril. „Momentálně jsme absolvovali desetidenní fyzickou přípravu. Trénovali jsme čtyřikrát týdně a kluci toho měli opravu dost. Proto jsem dal volno zkušeným hráčům, jako jsou Nekuda, Šrom a Král,“ prozradil kouč Chytrý.

Místo nich dostali prostor mladí odchovanci či možné posily. „Z dorostu hráli Kuban, Kozák či Niesner a z Bystřice pod Hostýnem testujeme Ondrouška a Hegera. Právě v těchto soubojích s týmy z krajského přeboru jsem chtěl dát více minutáže těm, co jsou tu na zkoušku,“ pokračoval Chytrý.

Na fyzičce bude se svými hráči pracovat ještě další dva týdny. Kádr by chtěl ale uzavřít už po příštím utkání, které sehrají Kozlovice v neděli s Bystřicí pod Hostýnem. „Chceme mít osmnáct hráčů,“ dodal.

Kromě nedělního měření sil se soupeřem z krajského přeboru čekají na Kozlovice další protivníci v podobě třetiligového Zlína B, divizního Bruntálu, MOL Cupu s Heřmanicemi či generálky s Polankou.

FK Šternberk – FK Kozlovice 3:2 (2:2)

Branky: Zifčák, Kryl, Vašička – Galetka, Řehák.

Šternberk: Kopřiva – D. Kuba, M. Kuba, Drmola, Juřátek – Samek – Čapek, Tögel, Zifčák – Kryl, D. Lošťák. Střídali: Venclík, Vašička, Obšivač, Hustý, Gabór, Sekela. Trenér: Ivo Lošťák.

Kozlovice: Kadlec – Vogl, Řehák, Kozák, Kyselák – Strašák, Matějka, Krajcar – Kaďorek, Galetka, Moussa. Střídali: Ungr – Chudoba, Niesner, Ondroušek, Kuban Trenér: Vlastimil Chytrý.