„Měli jsme zase štěstíčko, ale možná je to odměna za elán, vůli a bojovnost v prvním poločase. Hodně nás podržel Honza Kvapil v bráně, který chytil tři nebo čtyři gólovky,“ chválil trenér Viktorky David Rojka mladého gólmana, který už ve Všechovicích hodně přispěl ke třem bodům.

První poločas byl na šance vyrovnanější a byli to domácí, kdo dvě možnosti dokázal proměnit. Skóre otevřel z penalty kapitán Ondřej Václavíček, na 2:0 zvyšoval Tomáš Blažkovský.

„Druhou půlku jsme se zatáhli a čekali, co bude. Skaštice nás jasně přehrávaly, hrály opravdu dobře. Kombinačně lepší mančaft jsem zatím, co jsem v Přerově, nepotkal,“ smekl David Rojka.

Hosté ale z tlaku vytěžili pouze snížení Davida Menšíka ze 63. minuty. Přerované si připsali druhou výhru v řadě a poprvé poskočili na 12. místo tabulky.

„Mančaft není zatím tak vyspělý, aby vydržel hrát tak kvalitně celý zápas a odskočil třeba na třígólové vedení. Vítězství si ale strašně cením, můžeme se od toho odpíchnout. Už je to veselejší, v zimě kvalitně potrénujeme,“ dodal David Rojka.

1. FC Viktorie Přerov – TJ Skaštice 2:1 (1:0)

Branky: 12. z pen. Václavíček, 22. Blažkovský – 63. Menšík. Rozhodčí: Hovorka – Nejezchleb, Zavřel. ŽK: Blažkovský – L. Motal, Sova. Diváci: 178.

Přerov: Kvapil – Kratochvíl, Koplák, Václavíček, Zimčík – Hats (90. Chuda), Kocian, Bielko, Masný (38. Berky) – Dlouhý (66. Malenda) – Blažkovský (86. Šlajs). Trenér: David Rojka.