„Kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili a jak se vyrovnali s novou rolí favorita,“ pochvaloval si trenér Viktorie David Rojka.

Zápas rozhodl první poločas, ve kterém Přerované soupeře jasně předčili.

„Měli jsme lepší pohyb, dobře jsme kombinovali a u každého míče jsme byli o krok dřív. Potěšilo mě, že všechny naše branky padly po tom, co děláme v tréninku,“ řekl Rojka.

Hosté sice korigovali ve 41. minutě na 3:1, Lukáš Kaďorek ale hned vzápětí svým druhým gólem v zápase a už pátou trefou v sezoně upravil na 4:1.

„To, že mi to tam zatím padá, je super, aspoň nepatřím do starého železa,“ usmíval se před středečním odloženým duelem Všechovic s Hranicemi druhý nejlepší kanonýr divize E.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém) proti Strání.
Dva góly za dvě minuty. Kozlovice přehrály Strání

Soupeři evidentně smířenému se svým osudem ještě v závěru utkání zasadil poslední dva údery střídající Tomáš Jaich.

„Ve druhém poločase tempo hry z naší strany trochu opadlo. Ale v závěru jsme opět přidali na důrazu a rychlosti v kombinaci a výsledkem bylo naše zasloužené vítězství,“ byl spokojen David Rojka.

Přerov je tedy v tabulce divize E druhý a bude čekat na výsledek středečního odloženého derby doposud neporažených Všechovic s ambiciózními Hranicemi. Za zmínku stojí i vyšší návštěva, která se (navíc v netradiční v nedělní termín) šplhala ke dvěma stovkám diváků.

„Že se nám daří, je velice příjemné, každý rád vyhrává. Měli jsme v některých zápasech i trošku štěstí, ale to k tomu patří. Asi nikdo nečekal, že budeme mít po pěti kolech dvanáct bodů, ale dobře trénujeme, na trénink chodí všichni a to se v tom možná odráží,“ věří zkušená posila Viktorky Lukáš Kaďorek.

V dalším kole čeká Viktorku papírově náročnější soupeř. Ve Vsetíně se vyhrává těžko.

„Navíc už se s námi musí počítat, takže se na nás určitě i připraví,“ myslí si Kaďorek.

1. FC Viktorie Přerov – FC Brumov 6:1 (4:1)

Branky: 40. a 42. Kaďorek, 87. a 89. Jaich, 4. Bielko, 27. Blažkovský – 41. Novák.

Rozhodčí: Kaloč – Broskevič, Poláček. ŽK: Koryčan (Přerov). Diváci: 177.


Načítám tabulku …