„Určitě jsme nebyli týmem, který by to odevzdal zadarmo. Nemůžeme se za předvedený výkon stydět. Musíme přiznat, že soupeř byl lepší, ale ne výrazně. Kdybychom šli do vedení, mohlo to vypadat jinak,“ hodnotil utkání trenér Přerova Richard Švehlík.

Jeho tým v minulém kole senzačně zvítězil v Bohumíně 4:1, čímž dal razítko na záchranu v soutěži. Hattrickem se blýskl Lukáš Berky, který opět dostal šanci od začátku. A mohl to být právě on, kdo otevře skóre, jeho dvě šance však brankou neskončily, jednou útočník nastřelil břevno. Ještě do konce první půle se tak prosadili hosté.

„Hrál se velmi pohledný fotbal na obou stranách. Havířov byl ve druhém poločase lepší, lépe kombinoval a držel míč. Potvrdil, že jeho zlepšení v závěru sezony je výrazné,“ uznal Richard Švehlík.

Tomu v posledním utkání sezony na domácí půdě chybělo hned šest hráčů vinou zranění i trenérských povinností na výjezdu mládeže 1. FC Viktorie Přerov na turnaj do Holandska.

„Museli jsme nastoupit v hodně improvizované sestavě s dorostenci, kteří už dopoledne nastoupili v Havířově a nakonec dostali slušnou porci minut a nezklamali,“ uzavřel přerovský kouč.

Celou sezonu, s níž přes záchranu asi Viktorka spokojena příliš nebude, odrazila i návštěva závěrečného duelu, který se odehrál na vedlejším hřišti před pouhými 55 diváky. Přednost na stadionu Spartaku dostala hasičská soutěž.

Útočník Radek Číp
Zubři ulovili bývalého nejlepšího nováčka EBEL Radka Čípa

1. FC Viktorie Přerov – MFK Havířov 0:2 (0:1)

Branky: 33. Chlopek, 80. Wojnar. Rozhodčí: Volek – Ehrenberger, Řezníček. ŽK: Bubeník, Berky, Václavíček – Malcharek. Diváci: 55.
Přerov: Bělík – Hrabal, Václavíček, Krejčíř (46. Masný), Bubeník – Bielko (Kocian) – Rybka (Otáhal), Šlajs, Zimčík, Blažkovský – Berky. Trenér: Richard Švehlík.
Havířov: Přibyl – Bajzath, Zupko, Igbinoba - Klejnot, Matušovič (69. Vrečovský), Skoupý (48. Dawid), Chlopek (82. Zbavitel) – Wojnar, Förster, Malcharek. Trenér: Miroslav Matušovič.