„Myslím, že jsme nebyli horším týmem. Tentokrát jsme byli velmi důstojným soupeřem,“ krčil rameny trenér 1. FC Viktorie Richard Švehlík.

Ten si pro duel v podhůří Beskyd přichystal změnu v rozestavení. Viktorka nastoupila se třemi klasickými obránci v rozestavení 3-5-2. „Celkem to fungovalo. Vrátili jsme se k systému, který se tady hrál před dvěma lety pod trenérem Matějíčkem,“ připomněl Švehlík.

Frýdlant se dlouho nemohl prosadit, blízko gólu byl hlavně na začátku druhého poločasu. „Tam jsme měli hluchou desetiminutovku, soupeř mohl rozhodnout, ale třikrát nás podržel Petr Bělík, který chytal výborně,“ vyzdvihl kouč brankáře.

Ten nicméně nemohl zabránit tečované střele Bohdana Veličky ze 71. minuty. Na tu už Viktorka nedokázala reagovat, třebaže měla ještě možnosti hlavně po standardních situacích. „Přeskupili jsme to, hráli pak na tři útočníky, přišla tam i šance Martina Kollera a tyč přímo po rohovém kopu. Těch jsme ve druhé půli zahrávali jedenáct,“ zdůraznil Richard Švehlík.

Branka však nepřišla a Přerované nadále čekají na první výhru sezony. „Už to musíme zlomit. Jednoznačně se lepšíme, ale mančaft prostě potřebuje impuls v podobě tříbodového zisku. Všichni po tom touží, každý na to čeká, ale uniká nám to. Pokud se to povede, věřím, že se budeme blížit k záchraně, která je naším cílem,“ uzavřel Richard Švehlík.

Prolomit trápení může Viktorka v sobotu, kdy od 15.30 hostí jedenáctý Vsetín.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí – 1. FC Viktorie Přerov 1:0 (0:0)

Branka: 71. Velička. Rozhodčí: Vrťo – Částečka, Kaloč. ŽK: Omelka, Dlouhý, Václavíček (všichni Přerov). Diváci: 265.
Frýdlant n. O.: Jež – Marek (84. Kratochvíl), Wozniak, Hrdlička – Šafner (62. Velička), Staněk, Škorik, Siekiera (62. Kučera), Dvořák – Svatonský, Klimas. Trenéři: Martin Šrámek, Jiří Krejčí.
Přerov: Bělík – Omelka (85. Macháček), Václavíček, Bubeník – Koplík, Koller, Rybka (76. Dostál), Horák (85. D. Chuda), Zimčík – Dlouhý, Blažkovský. Trenér: Richard Švehlík.