„Slavičín zvítězil zaslouženě, byl po všech stránkách lepším týmem,“ uznal trenér hostů Richard Švehlík.

Stejně jako na půdě dalšího favorita soutěže v Hranicích však Přerov mohl jít v úvodu do vedení, které by trápícímu se týmu bezesporu hodně pomohlo. Ukrajinec Dan však velkou šanci nevyužil.

„Vzápětí domácí skórovali z rychlého brejku. Kdybychom vedli my, hráli bychom asi trošku jinak,“ kroutil hlavou Švehlík.

Hra byla vyrovnaná do 33. minuty, kdy Juřica přidal druhou branku. „Pak se nám to sesypalo celé,“ popisoval přerovský kouč.

Body se od Viktorky ze Slavičína příliš nečekaly, doma s Brumovem, který má dva body za dvě remízy, už ale Přerov bezpodmínečně potřebuje zabrat.

„Nejeli jsme ale do Slavičína s tím, že utrpíme debakl, vždy jsme tam uhráli slušný výsledek. Dokonce jsem tajně věřil, že tam získáme. Musíme se teď připravit na Brumov, bude to pro naše působení v divizi klíčový zápas,“ uvědomuje si Richard Švehlík.

„Potřebujeme se na někom chytit a zvednout si sebevědomí, které máme teď hodně nízko,“ uzavřel trenér.

Ten měl poprvé k dispozici i druhou ukrajinskou posilu Mykolu Hatse, který se představil na pozici levého beka. „Na rozdíl od jiných hráčů podal solidní výkon,“ pochválil Švehlík univerzála.

Přerované nicméně zůstávají v tabulce na posledním místě bez bodu, vstřeleného gólu a se skóre 0:10. Domácí duel s Brumovem odehrají v sobotu od 16 hodin.

FC TVD Slavičín – 1. FC Viktorie Přerov 6:0 (3:0)

Branky: 7., 33. a 49. Juřica, 42. Kalus, 71. Salajka, 74. Rožek. Rozhodčí: Matějek – Kaloč, Kontoršikov. Diváci: 180.

Přerov: Kvapil – Kratochvíl, Václavíček, Dlouhý, Hats – Bielko (75. Ondrouch), Zimčík – Malenda (46. Masný), Dan (66. Karmazín) – Blažkovský – Berky (46. Šlajs). Trenér: Richard Švehlík.