Tentokrát ale zůstala zejména ofenziva spát, Viktorka padla 0:1.

„Myslíme si, že mančaft potřebuje nabudit, což se v Ústí povedlo. Dnes jsme narazili na velmi silného soupeře, ale remíza by byla spravedlivější,“ myslí si Pavel Koral, který se do Přerova vrátil po šesti letech v Dubu nad Moravou.

„Odešel jsem před šesti lety, byla to, dá se říct, stejná situace jako teď. Jen jsem tehdy požádal já pana Švehlíka, ať mi jde pomoct. Teď se to vrací,“ zmínil trenér, který je oficiálně veden jako asistent Richarda Švehlíka, pravomoci však prý mají rozděleny rovnoměrně.


Po nevýrazné první půli se utkání s Bruntálem rozhodovalo po změně stran. A fatální pro domácí byl dlouhý nákop hostujícího stopera z vlastní poloviny, který vyslal do brejku Kučeru. Po jeho centru ještě dokázal zasáhnout přerovský gólman Bělík, dorážku Jana Urbana už však zastavit nemohl.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, hosté byli lepší po všech stránkách. Pak jsme to trošku srovnali. Mrzí mě hlavně ten gól, zbytečné rozehrání, pak ztráta balonu na půlce. Takové chyby dělat nemůžeme,“ mrzelo Pavla Korala.

V závěru hráli Přerovští vabank a podařilo se jim skórovat. Střela Blažkovského se v 86. minutě odrazila k Bubeníkovi, ten ale stál v ofsajdu. Bruntál tak zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem.

„Začali jsme hrát na riziko na tři obránce, dostali jsme soupeře pod tlak vysokými nákopy, chybělo štěstí,“ řekl Koral závěrem.

1. FC Viktorie Přerov – FC Slavoj Olympia Bruntál 0:1 (0:0)

Branka: 52. Urban. Rozhodčí: Vrťo – Bureš, Sivera. ŽK: La. Dlouhý, Vít Koplík, Václavíček – J. Hrabovský. Diváci: 65.
Přerov: Bělík – Koplík (71. Havlíček), Omelka, Václavíček, Bubeník – Koller (57. Dostál), Kocian, Rybka, Zimčík – D. Chuda (57. Blažkovský), La. Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.
Bruntál: Studený – Krajčovič, Dohnálek, J. Hrabovský, P. Kundrátek, L. Kundrátek (75. Cabal), Lavrovič, Češek, Kyselý, Kučera (88. T. Němec), Urban (86. Blažek). Trenér: Antonín Mura.