„Bylo to důležité pro mladé kluky do další práce. Máme dva, tři zkušené hráče, zbytek se motá kolem dvaceti let. Příprava nám až tak nevyšla, tohle nás, doufám, nakopne,“ věří bývalý ligový útočník Rojka.

Není to pochopitelně jen o mládí. Po odchodu dlouholetého kapitána a ikony týmu Ondřeje Václavíčka bude důležité, aby v kabině nechyběli ani lídři a mentoři pro mladé. Kromě se zraněním laborujícího Petra Bogdaně, který by se na podzim měl objevovat i na hřišti, může Rojka počítat také se dvěma velkými a zkušenými posilami, které naposledy spolu hrály v rakouské nižší soutěži. Lukáš Kaďorek a Martin Bernard jsou nejvýraznějšími akvizicemi Viktorky.

Jiří Derco
HFK vzhlíží ke třetí lize. Máme na to, věří kouč Derco

„Je to tak, tým chci stavět kolem nich a mladých hráčů. Akorát Berny (Bernard, pozn. red.) měsíc netrénoval, je potřeba, aby se do toho dostal. Do derby nastoupil bez tréninku, bez přípravy. Ten až se dostane víc do hry, určitě nám pomůže,“ má jasno David Rojka.

Zbytek základu přerovského týmu tvoří stálice Vít Koplík (1987), Michal Zimčík (1994), Martin Bielko (1996), Tomáš Blažkovský (1993) nebo David Chuda (1992). Více prostoru než poslední jmenovaní by ale měli dostávat členové úspěšných ročníků 2001 a 2002. Oba ovládly žákovskou ligu kategorie U14, ročník 2001 také divizi U17.

„Kluk v osmnácti letech na divizi musí mít. Pokud je dobrý, já ho prostě postavím, nemám s tím problém,“ hlásí David Rojka.

„Od začátku jsem tvrdil, že tito chlapci budou schopni jednou za Přerov hrát v mužské kategorii. Museli jsme však být trpěliví a často poslouchat narážky, že vše děláme špatně,“ řekl k šikovným mladíkům šéftrenér mládeže Viktorky David Chuda.

Nyní se zdá, že Přerov by s mladým kádrem do budoucna mohl být na dobré cestě.

„Trpělivě budeme pracovat na tom, abychom dokázali produkovat další zajímavé mladé hráče. Společnou odměnou nám momentálně je, že náš tým tvoří převážně naši bývalí svěřenci a jejich bývalí mládežničtí trenéři, kterým ještě jednou děkuji za jejich práci. Nadějně vypadá i ročník 2003, tak uvidíme,“ dodal Chuda.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém). Ilustrační foto
Velké změny v Kozlovicích. Oslabí to půlmistra?

Cíl Přerova je jasný – odpoutat se od role a pověsti jednoho ze slabších soupeřů v divizní skupině E.

„Chceme se držet v polovině tabulky, do osmého, devátého místa. Poslední dva roky se Přerov potácel někde na chvostu tabulky, nebyl schopný vyhrát zápas. Teď tady ale je budoucnost, zapracujeme šikovné mladé kluky. Někteří mají osmnáct let a dokáží rozhodnout zápas v divizi. Je na čem stavět,“ uzavřel hlavní kouč David Rojka.

Změny v kádru 1. FCV Přerov

Odchody: O. Václavíček (Bohumín), Kocian (Brodek u Přerova), Berky, Šlajs (oba Morkovice), Havlíček, La. Dlouhý (oba přerušení kariéry)

Příchody: Kaďorek, Bernard (oba Rakousko), Jaich (Slovácko), Javora (Sigma Olomouc), Jaš (Zlín), Mirvald, Koryčan, Kuča, Otáhal (všichni z dorostu)