„Dnes jsme hráli přesně to, co na podzim. Bylo to bez nápadu, všude jsme byli pozdě. Až na úvodní dvacetiminutovku vůbec nemůžeme být spokojení,“ kroutil hlavou trenér 1. FC Viktorie Richard Švehlík.

Přerované přitom začali aktivněji, první velkou šanci ovšem měl Bohumín, Bělík musel likvidovat nebezpečný brejk Latochy. V 10. minutě ale výborně zahraný roh Zimčíkem na přední tyči uklidila do sítě zimní posila Lukáš Berky.

Bospor ale dokázal srovnat. Pěknou kombinaci v přerovském vápně zakončoval ve 39. minutě Jakub Padych.

„Byla strašná škoda vyrovnávacího gólu, protože to byla klasická hrubka. Neuhráli jsme dlouhý míč za obranu, Blažkovský měl špatné postavení, ten hráč to pak velmi dobře technicky zvládl a dával pod sebe. Tohle jsme neměli dopustit, měli jsme hrát ze zabezpečené obrany a na brejky,“ mrzelo Richarda Švehlíka.

Ve druhém poločase nahradil ve Bielka ve středu hřiště Rybka, kýžený efekt to však nepřineslo, přestože právě Rybkou zahraný roh mohl v 53. minutě usměrnit do sítě Vít Koplík. Tak se ale nestalo.

BOREC NAKONEC

Chvíli poté přišla velká chvíle Jana Ference. Jeho projektil z dobrých 30 metrů zaplul neuvěřitelně do levé šibenice Bělíkovy brány. „Musím se na to podívat, podle mého se dá taková střela z 30 metrů chytat. Nechci ale sahat gólmanovi do svědomí, protože střela to byla pěkná,“ uznal přerovský kouč.

Ferencova byla tou poslední, bohumínský střelec tak byl opravdu „borcem na konec“. Domácí tým se pak už jen těžko dostával do gólových příležitostí, hosté tak odjeli z Přerova s cennými třemi body.

„Bohumín byl hratelným soupeřem, my jsme dnes určitě neměli prohrát. Ten výkon se nedá srovnat s tím, co jsme předvedli před týdnem ve Slavičíně, tak jsme hráli daleko lépe. Nedá se nic dělat, musíme šlapat dál, otřepat se z toho a zkusit získat body za týden v Heřmanicích,“ má jasno Richard Švehlík.

Utkání na půdě slezského soupeře je na programu v sobotu od 15 hodin.

1. FC Viktorie Přerov – FK Bospor Bohumín 1:2 (1:1)

Branky: 10. Berky – 39. Padych, 57. Ferenc. Rozhodčí: Hovorka – Polanský, Kostelník. ŽK: Kubinski, Košťál (oba Bohumín). Diváci: 144.

Přerov: Bělík – Blažkovský, Omelka, Václavíček, Bubeník – Bielko (46. Rybka), Kocian – Koplík, Šlajs (69. D. Chuda), Zimčík – Berky (59. Havlíček). Připraveni: Sohlich, Krejčíř, Dostál. Trenér: Richard Švehlík.