Šumperk naopak Přerovanům odskočil už na osm bodů a dotahuje se na střed tabulky.

„Jsou to zlaté body, můžeme se trošku uklidnit. Věřím, že do konce podzimu uhrajeme ještě třeba šest bodů, všichni jsme zdraví. Dnes je mi Přerova trošku líto, ale vyhrát může jen jeden,“ vyjádřil trošku solidarity spokojený kouč hostů Bohdan Hecl.

Utkání se lámalo mezi 33. a 35. minutou. Rozhodčí nejprve velmi přísně posoudil souboj v přerovském vápně po standardní situaci jako penaltový. Pokutový kop proměnil Filip Rozsíval.

„Myslím si, že takových soubojů je spousta, nechci sahat rozhodčím do svědomí, ještě jsem neviděl video. Ale ta penalta nás dostala úplně dolů,“ okomentoval sporný moment trenér Přerova Richard Švehlík.

Hned vzápětí však vyhodil šumperský gólman Kreizl míč přímo na útočníka domácích Blažkovského, jeho lob však skončil pouze na břevnu.

„Tam se lámal chleba. Kdyby to bylo 1:1, tak se do zápasu možná dostaneme. Na kdyby se ale nehraje,“ krčil Švehlík rameny.

Po změně stran navíc potrestal přerovskou chybu Miroslav Podhorný a Šumperk vedl od 52. minuty 2:0. Na Přerovských byla vidět bezmoc.

„Myslel jsem, že budeme na utkání dobře připraveni, ale na hráčích byla vidět nervozita. Nebyli jsme schopni zahrát přesnou kombinaci,“ mrzelo Richarda Švehlíka.

„V minulém kole o nás řekli, že jsme nejhorším týmem soutěže a dnes se to asi celkem potvrdilo. Nehráli jsme to, co jsme měli,“ dodal kouč.

SNÍŽENÍ PŘIŠLO PŘÍLIŠ POZDĚ

Po skrumáži ve vápně sice ještě snížil Ladislav Dlouhý, to už ale bylo odehráno 90 minut, pro domácí bylo pozdě. „Měli jsme soupeře dorazit z dalších šancí, na druhou stranu jsme přežili některé šílené hrubky. Kdyby to v závěru padlo dřív, mohlo být pro nás zle,“ uznal šumperský lodivod Hecl.

Jeho tým si nicméně pohlídal vítězství 2:1 a z Přerova vezl velmi důležité tři body.

„Věděli jsme, že je to strašně důležité utkání. Cítil jsem z toho nervozitu, až teprve ve druhé půli jsme se trošku zklidnili a začali jsme hrát fotbal, který umíme, ovšem jenom doma. Venku jsme poloviční a podle toho vypadají i výsledky,“ dodal Bohdan Hecl.

Přerov stále čeká na první výhru, tři body a skóre 7:32 hovoří za vše. Kde jinde než v nedělním utkání s dalším otloukánkem soutěže z Ústí by Viktorka měla zabojovat o vítězství.

„Situace byla kritická už před tímto zápasem. Příští týden hrajeme v Ústí, kdybychom dneska něco uhráli, jeli bychom tam s daleko lepší náladou. Kluci už toho mají plnou hlavu a plné zuby,“ smutně zakončil Richard Švehlík.

1. FC Viktorie Přerov – FK Šumperk 1:2 (0:1)

Branky: 90. Dlouhý – 34. z pen. Rozsíval, 52. Podhorný. Rozhodčí: Švehla – Líkař, Zaplatilová. ŽK: Kocian, Dlouhý, Václavíček, Koplík, Dostál, Koller, Blažkovský – L. Horák, Podhorný. Diváci: 63.

Přerov: Bělík (19. Koudelka) – Koplík (58. Koller), Omelka, Václavíček, Bubeník – Dostál, Kocian, Rybka (58. D. Chuda), Zimčík – Dlouhý, Blažkovský. Trenér: Richard Švehlík.

Šumperk: Kreizl – Olejník, Macula, Smrž, Jurásek – Rozsíval, Bernard – Podhorný (84. Šléška), L. Horák (88. Morong), Ševčík (71. Šebela) – Nimrichtr. Trenér: Bohdan Hecl.