Zejména s bráněním rohových kopů měla Viktorka problémy a v 65. minutě defenziva neuhlídala střídajícího Jakuba Žůrka.

„Vzhledem k tomu, že jsme neubránili tu standardku, prohráli jsme asi zaslouženě,“ mrzelo trenéra Přerova Richarda Švehlíka.

Ten nemohl být vůbec spokojen hlavně se vstupem svých svěřenců do utkání. Po čtvrthodině hry hosté hned třikrát „zazvonili“ na brankovou konstrukci branky Petra Bělíka, který jinak naděje Viktorky na body celý zápas držel a byl nejlepším Přerovanem na hřišti.

„Špatně jsme vstoupili do zápasu, hráli jsme pasivně. Soupeř byl kvalitnější, přehrával nás ve středové řadě. Proto jsme změnili rozestavení,“ vysvětloval Švěhlík důvody poločasové změny ze systému 4-4-2 na 4-5-1.

Na druhou půli totiž vystřídal útočníka Davida Chudu, který měl v samotném závěru poločasu dvojnásobnou stoprocentní šanci, levý bek Jan Bubeník. Tím se Michal Zimčík posunul do středu zálohy. Hra Přerova pak šla rázem rapidně nahoru.

„Určitě jsou zápasy, ve kterých musíme zesílit střed hřiště. To střídání nebylo proto, že by David hrál špatně, ale potřeboval jsem do středu hřiště dostat třetího hráče. Bubeník je zkušený hráč, který přestože netrénoval, věděl jsem, že to odehraje,“ upřesnil Richard Švěhlík.

Šance Martina Kollera ani dobře zahraný přímý kop Zimčíka však gólem neskončily. Poté přišel zasloužený trest a dalšímu brankovému přídělu zabránil famózně chytající Bělík.

„Ve druhém poločase jsme byli rovnocenným soupeřem, naše hra dostala nějakou tvář, ale potvrdilo se, že v zakončení nebo předfinální fázi stále kvalitu postrádáme,“ uzavřel kouč Viktorie.

1. FC Viktorie Přerov – FC TVD Slavičín 0:1 (0:0)

Branka: 65. Žůrek. Rozhodčí: Řezníček – Svoboda, Hubený. ŽK: Bogdaň (Přerov). Diváci: 132.

Přerov: Bělík – Koplík, Omelka, Václavíček, Zimčík – Blažkovský (84. Krejčíř), Bogdaň, Rybka (75. Macháček), Horák – D. Chuda (46. Bubeník), Koller. Trenér: Richard Švehlík.
Slavičín: Vypušťák – Kocián, Fojtík, T. Švach, Mezírka – Goňa (59. Žůrek), Kalus, Zvoníček, Školník (90. Horáček), P. Švach – Vaculík (81. Salajka). Trenér: Petr Slončík.