„Fotbal šel na druhou kolej. Musíme ctít nařízení vlády, zdraví je nejdůležitější,“ má jasno trenér Viktorky David Rojka.

Tréninky mládeže se ruší po celé republice, mužské A-týmy (zatím) někde částečně působí. V Olomouckém kraji má v pondělí trénovat áčko i béčko Sigmy nebo druholigový Prostějov. Přerov nikoliv.

„Výbor se rozhodl, že od pátku uzavře areál. Muži by měli od 23. března zase trénovat. Zatím musíme počítat s variantou, že divize se rozeběhne,“ řekl Rojka, který však přiznal, že je směrem k restartování soutěže spíše skeptický.

„Podle mě bude situace horší a horší a soutěž o Velikonocích nezačne. Spíš se přikláním tomu, že výsledky se anulují. Nikdo nesestoupí ani nepostoupí. To ale mluvím za sebe, je to jen můj názor,“ dodal kouč.

V Přerově jsou pochopitelně z aktuální situace rozmrzelí. A možná více než jinde. Po delší době to vypadalo, že tým je výborně připraven a mohl by stoupat ze spodních pater tabulky. Stihl ještě absolvovat soustředění v Luhačovicích, sobotní generálku na jaro už však ne.

„Něco jsme natrénovali, zacvičili si, příprava k tomu směřovala. Kluci měli naběhané, docházka byla suprová. Uvidíme, jak to bude. Trénovat ale nějak musíme, doufám, že nám to situace umožní,“ zmínil David Rojka.

„Mám v hlavě, že i kdyby se soutěž ukončila, měli bychom normálně dál do konce června trénovat a soustředit se na další sezonu,“ přál by si trenér.

Současná situace ale moc nenapovídá tomu, že se Přerované od individuální přípravy přesunou zpět do areálu Spartaku.