„Bzenec měl už poněkolikáté obrovské štěstí a zase uhrál remízu. Z deseti takových zápasů by se mu to podařilo jednou,“ kroutil kouč hlavou.

Pravdou je, že Viktorka soupeři míč skoro nepůjčila, když už ano, tak snažení hostů rychle končilo někde kolem poloviny hřiště. Jasný herní plán – hrát přes křídla – hráči naplňovali. I centry do pokutového území z kopaček Beni, Matušíka či Kratochvíla měly kvalitu. Často chyběl třeba lepší odraz. Ale nejen ten.

„Štěstíčko nám teď odešlo. Bohužel, stává se. Chyběl i důraz ve vápně, možná tam býval malý počet hráčů. Takové zápasy jsou,“ všiml si i záložník Viktor Kocian.

„Měli jsme ve vápně malý důraz, stopeři Bzence většinu míčů odvrátili. Chybí nám klasický hroťák do vápna,“ zmínil David Rojka.

Toho mrzel hlavně prohospodařený první poločas a inkasovaná branka hostů na 0:1 z prakticky jediné možnosti skórovat. Viktorka si nepokryla jednu standardku.

„Nakopli to, vypadalo to, že míč letí úplně bokem. Kluci nečekali, že za nimi vyběhne hráč, který to zakončil,“ popsal Viktor Kocian.

Radek Dubravský
Smolař mezi rozhodčími. Dubravský skončil a vtipkuje: Jednou budu jako Csaplár

Těsná výhra? Pro Přerov problém

Po změně stran sice rychle vyrovnal po dalším z rohů kapitán Javora a všichni čekali přerovský obrat, ten ale nepřišel. Stejně jako v Holešově tak Přerov jen remizoval a narazil na problém, který jej provází celou sezonu. Tým jako by neuměl vyhrávat o gól. Povedlo se mu to v sezoně jen v Hranicích (pod vedením Davida Chudy) a ve Valmezu.

„Když vedeme 2:0 nebo 3:0, hrajeme suprově. Ale máme problém vyhrávat o jeden gól. Je to daň za mladý mančaft. Kdybychom měli ještě dva, tři zkušené hráče, věřím, že bychom to zvládali a bojovali o titul,“ řekl David Rojka.

Přerov se už víceméně spokojil se soubojem s Kozlovicemi o druhé místo. „Hranice mají takový mančaft a takový náskok, že jsme si řekli, že když uhrajeme druhé místo, bude to velká paráda,“ přiznal Viktor Kocian.

Pietní derby s Kozlovicemi

A právě přerovské derby je v Kozlovicích na programu v neděli 29. května od 17 hodin. Vzhledem k nedávnému úmrtí kozlovického brankáře Martina Šustra však bude mít bitva o Přerov zvláštní pachuť.

„Jedeme tam samozřejmě vyhrát, uděláme pro to maximum, ale uvidíme, jaká bude atmosféra po tom, co se stalo,“ uvědomuje si David Rojka.

„Neznal jsem Martina osobně, ale tady jde fotbal stranou, je to hrozné. Šlo o tátu od tří dětí, je to tragédie. Fotbal jde na druhou kolej,“ uzavřel ve smutném duchu kouč Přerova.

Fotbalisté Kozlovic porazili doma Nové Sady 3:2. Brankář Šustr v souboji z hostujícím útočníkem.
Úmrtí brankáře odložilo duel Kozlovic. Snad to kluky přejde, přeje si předseda

1. FC Viktorie Přerov – TJ Slovan Bzenec 1:1 (0:1)

Branky: 50. Javora – 18. Linek.

Rozhodčí: Mikulášek – Šimoník, Prokůpek. ŽK: Caletka – Savčuk. Diváci: 120.

Přerov: Krynskyj – Kratochvíl, Kuča (46. Caletka), Javora, Beňa – Kocian (75. M. Kytlica) – Masný (78. Koplík), Dittmer, Mirvald, Matušík – Repček (69. Blažkovský). Trenér: Rojka.


Načítám výsledky …