„Klukům nemám co vytknout. Na těžkém terénu jsme kombinovali, vytvářeli si spoustu příležitostí k zakončení. Byli jsme jednoznačně fotbalovějším týmem. Na papíře silného soupeře jsme k ničemu nepustili a donutili ho v podstatě celé utkání bránit. K čemu nám to však je? K h***u,“ nebral si servítky kouč Viktorky David Chuda.

„Šli jsme do toho v roli favorita, dali jsme si za cíl překonat výrazněji dvacetibodovou hranici. Vítězství jsme si vzali jako povinnost, ale ujistili jsme se už před utkáním, že to bude velmi těžké,“ řekl trenér olomouckého celku Rostislav Sobek.

Novosadští rozhodli ze dvou rohů z pravé strany v první půli. Levačka Zdeňka Fládra ideálně našla nejprve ve 34. minutě hlavu Martina Krátkého, před odchodem do kabin zase ve vzduchu dominoval Martin Popelka. Pro Viktorku, která půlhodinu kontrolovala hru a nevyužila řadu šancí, studená sprcha.

„O poločase vybuchly emoce naplno. Jak je možné, že takové utkání prohráváme 0:2? Proč to není naopak a nevedeme 3:0 my? Směrem dopředu výborný výkon, ale když už dáme gól, tak neplatí. Na výkon sudích mám svůj názor. Přijde mi, že když mohou, tak spornou situaci vyhodnotí v náš neprospěch,“ kroutil hlavou přerovský kouč David Chuda.

Divize E: Šternberk - Slavičín (4.11. 2023)
FOTO: Šternberk doma neudržel vedení a tři body tak putují do Slavičína

Sporný ofsajd

Po změně stran mohl být přerovským hrdinou aktivní Jakub Braun. Nejprve po zákroku na něj chtěli domácí podruhé v utkání penaltu – nepískalo se. V 56. minutě ve vápně přesně zakončoval dobrou kombinaci Viktorky, gól však pro hraniční ofsajd opět nebyl uznán. Další rána pro už tak dosti ukřivděný domácí celek.

„Je někdo překvapen, že praporek sudího vyletí nahoru?

Ne, už se to bere jako klasika. Z opakovaného záběru je vidět, že se o ofsajd nejednalo,“ přidal svůj pohled David Chuda.

Jak sporná celá situace je, dokládá pohled Chudova protějška, který po zhlédnutí záznamu viděl spíše ofsajd. „Za mě to ofsajd byl. Ale gól by pro nás zápas určitě zkomplikoval,“ přiznal Sobek.

Zpomalený záběr: Byl tohle ofsajd?

Zdroj: TVcom.cz

Viktorka svou převahu nepřetavila gól ani ve druhé půli a stav se tak už neměnil. „Museli jsme hrát čistě o výsledek. Soupeř nám to dovolil, protože neproměnil šance. Výsledek jsme si ve druhém poločase hlídali. Měli jsme větší problémy s terénem,“ všiml si novosadský Rostislav Sobek.

Kouč hostů vzdal i respekt soupeři. „Přerov nepatří tam, kde se nachází. Počítali jsme s tím, že jeho motivace bude enormní. A to se potvrdilo, na začátku utkání jsme byli všude o krok později, prohrávali souboje. Mysleli jsme, že to uhrajeme vzadu fotbalověji, ale z toho pramenily chyby, standardky a šance soupeře,“ ohlížel se Rostislav Sobek.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

„Týmu Přerova přeju, ať se z toho dostane, má na víc, je dobrý důrazem, rychlostí, má dobrý přechod do útoku, líbilo se mi, jak hrál. Jen možná směrem dozadu to nemá ještě úplně vyřešené,“ uzavřel novosadský lodivod.

SFC Opava - Prostějov 1:2
Prostějov vyloupil Opavu a opustil sestupové příčky

1. FC Viktorie Přerov – FK Nové Sady 0:2 (0:2)

Branky: 34. Krátký, 45+1. Popelka.

Rozhodčí: Habermann – Brázdil, Doležal. ŽK: V. Kocian, Kuča, Chuda – Pančochář, Marčík, Přikryl. Diváci: 107.

Přerov: Mikeš – Vařecha, Javora, Řezník, V. Kocian, Repček, Caletka, A. Kocian (62. Masný), Janyška, Braun (86. Řezníček), Kuča (79. Otáhal). Trenér: Chuda.

Nové Sady: Kofroň – Přikryl, Popelka, Krátký (78. Nguyen), Fládr (90. Šebora), Pančochář, Machálek, Sobek ml. (63. Marčík), Žďánský, Němeček, Ambrož. Trenér: Sobek st.