„Jen nechápu, že nás přijde podpořit pouze 105 platících diváků, taková návštěva by slušela tak utkání na okresní úrovni. Snad se jedná o ojedinělý výpadek, protože předchozí návštěvy byly solidní,“ posteskl si kouč.

Za třemi body mohl jeho tým vykročit už v úvodu utkání. Z pěti šancí však gólem neskončila ani jedna. A ty Masného po brance volaly. Pak ukázal kvalitu také Vsetín, mimo jiné přemožitel Kozlovic z MOL Cupu, který má na svém kontě v této sezoně jedinou porážku.

„Varováním nám měla být nastřelená tyčka, to však nestačilo,“ kroutil hlavou Chuda.

Ve 45. minutě po nedůrazu po autovém vhazování otevřel skóre hostující Bahounek. „Zbytečný gól do šatny. To s týmem otřáslo, kdyby Vsetín v prvních patnácti minutách druhého poločasu rozhodl, tak nemůžeme říct ani popel. Podržel nás však mimo jiné opět dobře chytající Bělka,“ řekl Chuda k úvodu druhé půle.

Od 60. minuty už patřilo přerovské hřiště Spartaku jeho nájemníkům, tedy Viktorce. Na svou exkluzivní premiérovou trefu z Bruntálu navázal Jan Verbich po dobré práci Kudličky a pokusu Brauna. A následoval tlak domácích.

David Kostka se stal kozlovickým hrdinou.
Poločas proti devíti! Kozli se v Baťově trápili, hrdinou stoper

„Kdo by čekal tlak favorita na postup, ten se mýlil. Ocitli jsme se v několika šancích a hlavně jsme dřeli až do morku kostí. Verbich mohl být dvakrát hrdinou, slavili jsme již všichni, ale jeho další projektil skončil na spojnici břevna a tyče,“ mrzelo Chudu.

Další střelu Viktora Kociana zase likvidoval výborný hostující gólman Velich. Důležitý zákrok pak ještě musel v nastavení vytáhnout i Bělka, a tak se oba týmy rozešly s jedním získaným bodem.

„Před utkání jsme samozřejmě pomýšleli na výhru, ale i bod zvenku nakonec bereme. V celkovém kontextu je zasloužený. Věřím, že ho časem doceníme, protože proti nám stál velmi kvalitní soupeř,“ smekl i kouč Vsetína Lukáš Pazdera.

„Počáteční tápající Přerov je pryč. Tým jasně ukázal, že s ním v této soutěži nebude mít nikdo lehkou práci. Držíme sérii čtyř utkání bez porážky a tu hodláme natahovat, co to půjde,“ slíbil David Chuda. „Konečně máme sebevědomí.“

V dalším kole Přerov zajíždí na půdu nováčka. V Kostelci na Hané ale Viktorku nebude čekat nic jednoduchého. „Kdybychom zopakovali sobotní výkon, tak si pravděpodobně z Hané odvezeme tři body,“ věří Chuda.

David Chuda
Červená pro trenéra za mávnutí rukou? Trapnost a žalobníček, soptí Chuda

1. FC Viktorie Přerov – FC Vsetín 1:1 (0:1)

Branky: 65. Verbich – 45. Bahounek. Rozhodčí: Dorotík – Kolář, Vejtasa. ŽK: Řezník – Dulík, Mikuš. Diváci: 105.

Přerov: Bělka – Javora, Řezník, Masný (74. A. Kocian), V. Kocian, Repček, Caletka (82. Jakubowicz), Kudlička, Janyška (56. Braun), Verbich, Kuča. Trenér: Chuda.


Načítám tabulku ...