Zajistila si tak postup. V příští sezoně se Přerované mohou těšit opět na čtvrtou nejvyšší soutěž nebo na ostře sledované derby s Kozlovicemi.

„Jsem strašně rád, že jsme pak každého přesvědčili, že do divize patříme,“ je spokojen trenér Viktorie Richard Švehlík.

Vstup do soutěže se vám vůbec nevydařil, postupně však šla výkonnost týmu nahoru a na jaře předváděl dobrý fotbal. Pomohla vám hlavně dobrá zimní příprava?

Parta se na soustředění v Luhačovicích utužila, kolektiv byl zdravý. Vyhýbala se nám zranění, přišel Martin Koller ze Zlína, který se prosazoval střelecky. Ten mančaft už na konci podzimu kvalitu ukázal.

Kdy jste začal opravdu věřit, že i třetí místo bude stačit k návratu do divize?

Byl jsem v kontaktu s trenérem Lutína Davidem Rojkou, se kterým nás pojí dlouholeté přátelství. Já si jej pamatuju jako hráče, on mě jako trenéra. Říkal mi už v Želatovicích (během předposledního kola soutěže, pozn. red.), že Lutín sice hraje na vítězství v kraji, ale že postoupit nechtějí. Tam jsem začal věřit.

S jakým hráčským materiálem do divize vstoupíte? Budete posilovat?

Především se chceme opřít o kádr, který dokázal vybojovat postup. To znamená čtrnáct patnáct hráčů tady zachovat. Doplnit to vhodně na třech nebo čtyřech postech. Dáme příležitost i našim dorostencům, především těm ročníku 2001, kteří vyhráli svou soutěž. Budou mít sedmnáct osmnáct let, to je věk, kdy už by se měli otrkávat v dospělém fotbale. Ti kluci jsou šikovní, nebudeme spoléhat na to, že nám budou dělat body, ale chceme je postupně zapracovat do kádru. Chci ještě přivést dva nebo tři hráče, kteří by byli do základní sestavy.

Všichni stávající hráči slíbili, že zůstávají?

Byli tady na hostování nebo limitované přestupy hráči z Želatovic – Petr Bělík a Vít Koplík. Také Martin Koller ze Zlína, z 1. HFK Olomouc pak Tomáš Blažkovský, také Tomáš Malenda. Ty bych chtěl všechny udržet, všichni tady chtějí zůstat. David Hrabal se rozmýšlí, jestli bude z pracovních a rodinných důvodů pokračovat, já věřím, že se nám ho podaří přesvědčit (usmívá se).

Bude takový tým konkurenceschopný?

To ukáže sama soutěž. Některé týmy jsou v divizi na výši, třeba náš první soupeř v poháru – Kozlovice. Co jsem ale sledoval naše výkony na jaře a některé zápasy právě Kozlovic, byly tam týmy, s nimiž bychom v klidu mohli hrát vyrovnaný fotbal. Chceme hrát důstojnou roli, nechceme hrát o sestup, v soutěži se chceme stabilizovat. Případně po dvou nebo třech letech zkusit hrát někde nahoře.

Také vám už odstartovala letní příprava, jak probíhá?

V domácích podmínkách tady v areálu. Součástí jsou přípravné zápasy. Vyvrcholí to pohárovým utkáním s Kozlovicemi, pak už budeme ladit formu na první domácí zápas. Soupeře máme těžkého, Slavičín, tak uvidíme, na čem jsme.

Předseda 1. FC Viktorie Přerov Břetislav Holouš o finanční situaci klubu: „V průběhu podzimní sezony jsme začali zjišťovat, že jsme schopni dluhy celkem rychle umazat. Během pauzy jsme zapracovali na některých přestupech, zobchodovali jsme hráče, které jsme tady už nemohli používat nebo tady nechtěli být. Tyto peníze šly na splácení dluhů. Ke konci minulého roku jsme z částky 1 300 000 korun dluh stáhli na 300 000. To už nám dávalo jasnou vizi, že bychom byli schopni financovat divizi a důstojně ji odehrát. Z dluhu nám teď zbývá posledních 156 000, které máme uložené. Jakmile dostaneme pokyn tuto částku uhradit, učiníme tak, a tím pádem budu moci říct, že klub je finančně stabilizován a bez dluhů. Navíc díky přestupu Filipa Nováka do Trabzonsporu, ač to byly chvílemi nervy, disponujeme v současné době polovinou nemalé částky, kterou nám Turci mají vyplatit. To vše investujeme do mládeže, ta je pro nás prioritou.“

Přípravná utkání:
Přerov – Hulín
středa, 17.30
Přerov – Bystřice p. H.
pátek, 17.30
Ústí – Přerov
úterý 24. 7., 17.00

Mol Cup:
Kozlovice – Přerov
neděle 29. 7., 17.00