Úspěšný kouč dlouho bez angažmá nezůstane, zamířit by měl okamžitě o soutěž výše. Přerovský klub zatím informaci nepotvrdil. „Utkání v Bzenci se trenér Rojka zúčastní, o dalším vývoji situace bude klub informovat příští týden,“ uvedl předseda Viktorky Přerov Břetislav Holouš.

Jenže podle Zlínského deníku je vše hotovo, David Rojka by se už od středy měl stát trenérem třetiligových Kvítkovic. „David v Přerově skončil úplně. Nejsme v situaci, kdy by mohl být na lavičce i v dalším klubu,“ řekl dokonce sportovní manažer patnáctého celku MSFL Pavel Býma.

Angažování nového kouče navíc SK Kvítkovice potvrdil i na svém Facebooku.

Rojka by v Kvítkovicích měl vytvořit trenérské duo s Petrem Zapalačem, který se z role hlavního posune na post asistenta.

Otázkou zůstává, jak vyřeší pozici hlavního kouče Přerované. Nabízí se například posun Davida Chudy z krajského přeboru do divize, v Přerově už navíc za kouče Rojku na postu hlavního trenéra zaskakoval. Pak by ale zůstala volná židle v nedalekém Brodku u Přerova.

„Zatím situaci nebudu komentovat,“ zůstává neutrální David Rojka.

Prohra s posledním

Jeho tým naposledy nezvládl domácí utkání s posledním HFK Olomouc, kdy na domácím hřišti padl po dvou gólech hostujícího Vojtěcha Novotného (přičemž nůžky u toho druhého stály za to) 0:2 a potřetí za sebou nedal ani gól.

„Věděli jsme, že domácí tým je mladý a takovéto zápasy často rozhodují zkušenosti a trpělivost. David Rojka je výborný trenér a věděli jsme, že bude na nás připraven, takže i na toto jsme v taktickém plánu mysleli. Rotací v sestavě jsme jej chtěli překvapit,“ pochvaloval si hostující trenér Vlastimil Zeman.

„V přechodové fázi hry na těžkém terénu jsme byli lepším týmem, dařila se nám kombinace a v zakončení jsme byli efektivní, kdy dvě ze tří šancí jsme proměnili v góly,“ hodnotil Zeman.

„Situace není kritická, ale v pohodě se zjevně nenacházíme,“ hodnotil Břetislav Holouš na klubovém Facebooku.

„Zbytečná ztráta s posledním se nám může vymstít. Nahráno určitě nemáme,“ uvědomuje si přerovský předseda.

Viktorka je po sedmnácti odehraných kolech desátá, poslední Holice se však přiblížila na rozdíl pouhých čtyř bodů.


Načítám tabulku ...