Brumov nevyužil první velkou šanci zápas, poté se začal rozjíždět kozlovický vlak.

„Soupeř chtěl hrát hodně dopředu a otevřel to. Hrozil ale jen z nakopávaných míčů a jak byl na nás natlačený, chodili jsme do rychlých kontrů a přečíslení,“ popisoval trenér Kozlovic Roman Matějka.

„Byli jsme nachystaní na to, že mají slabší krajní obránce. Zdrhli jsme a dali gól. Třeba Štěpán Přikryl na pravé straně, to bylo jako když projíždí Šinkansen proti osobáku,“ použil kouč vtipné přirovnání.

Neuvěřitelná jízda hostů se zastavila na poločasovém skóre 0:7, po změně stran už Kozli zběsilé tempo přeci jen zpomalili.

„Po 35 minutách už to nebyl zápas. Bylo mi i líto hráčů soupeře, tohle už nikomu nic nedává. V kabině jsem na kluky apeloval, aby si z toho nedělali holubník, ale samozřejmě pak ubrali,“ hodnotil Roman Matějka.

„Ale hráli jsme dobře i ve druhém poločase, byly tam pěkné akce, snažili jsme se kombinovat,“ dodal trenér.

Kozlovice tak jsou nadále o bod druhé za vedoucím Hodonínem a v dalším kole je čeká domácí boj o špici tabulky se třetím HFK Olomouc. Utkání je na programu v neděli od 14.30.

FC Brumov – FK Kozlovice 0:8 (0:7)

Branky: 30., 35. 38. z pen a 41. Nekuda, 13. Král, 22. Vogl, 44. Přikryl, 77. Chudoba. Rozhodčí: Žurovec – Kotala, Částečka. ŽK: Zvoníček (Brumov). Diváci: 150.

Kozlovice: Konečný (68. Kadlec) – Z. Matějka (55. Heger), Řehák, Kostka, Kyselák – Král, Schlehr (46. Baculák) – Přikryl, Schlehr, Vogl – Nekuda (60. Chudoba). Trenér: Roman Matějka.