„Je to tak. Jsem z toho nadšený, jak v Přerově funguje návaznost z mládeže na muže. David Chuda je podobná nátura jako já, tým pod jeho taktovkou fungoval. Okusil mužský fotbal, byl za to vděčný, je to taky něco jiného,“ chválil Rojka nejen mladého kouče mládeže, ale celý trenérský štáb s asistenty Koralem, Bogdaněm a zkušeným Richardem Švehlíkem, který na vše dohlížel z tribuny.

„Těch telefonátů byla spousta, vše jsme si po telefonu vyříkali, jak to má fungovat, účel to splnilo, přestože jsem z toho měl trošku strach,“ vrátil se Rojka mimo jiné k těsné pohárové prohře 0:2 s Líšní.

Tým jde nahoru

Ve Vsetíně už Viktorku vedl sám, navíc v ještě mladší sestavě, než je obvyklé – bez kapitána Zimčíka. Přerovské mládí ale opět ukázalo velký progres.

„Proti Líšni si kluci dokázali, že na to mají. Věřím, že s přibývajícími zápasy hráči ještě půjdou nahoru. Je dobré, že máme mladý tým. Většina studuje, takže můžeme trénovat a hrát pořád, vůbec nám to nevadí. Navíc je nás dost,“ pochvaloval si Rojka.

Ten byl v sobotu spokojen hlavně s výkonem v prvním poločase. Viktorka po něm vedla 3:0 po gólech Matušíka, Koryčana a Kratochvíla z penalty. Hlavně však předváděla na těžkém terénu výborný fotbal.

„Musím kluky pochválit. Sám jsem jim říkal, že v prvním poločase tam byl moment, kdy jsem u postranní čáry jen nevěřícně stál, žasl a zasnil se, jak krásně kombinovali. Fakt to bylo hodně kvalitní,“ usmíval se David Rojka.

Hned po změně stran přidal svůj druhý gól ve formě hrající útočník Tadeáš Koryčan a za 50 minut bylo vymalováno. Valaši podobný výprask na domácím trávníku nepamatují.

Teď už jen, aby Přerované začali vyhrávat také doma, kde zatím nezískali ani bod. Naopak venku ze tří duelů uzmuli sedm bodů.

„Potřebujeme tento výkon potvrdit doma. Hrajeme přece pro diváky. A musíme to ukázat i našemu předsedovi,“ uzavřel s úsměvem přerovský kouč.

Potěšit šéfa může jeho tým v sobotu 11. září, kdy od 16 hodin přivítá Skaštice.

FC Vsetín – 1. FC Viktorie Přerov 0:5 (0:3)

Branky: 32. a 50. Koryčan, 28. Matušík, 41. z pen. Kratochvíl, 84. Caletka.

Rozhodčí: Kostelník – Volek, Vlk. ŽK: Foltýn, Maček, Eliáš, Stuchlík – Kocian. Diváci: 130.

Přerov: Kvapil – Kratochvíl (75. Janský), Kuča, Javora, Řezník – Kocian – Masný (75. Caletka), Mirvald, Kytlica (60. Bielko), Matušík (60. Repček) – Koryčan (66. Blažkovský). Trenér: David Rojka.


Načítám tabulku ...