„Výhry si moc ceníme, protože v minulých konfrontacích nás Otrokovice vždy porazily jasným rozdílem. Ukazuje to, že jsme snad dobře posílili, protože se mi zdá, že náš tým má mnohem větší kvalitu,“ všiml si autor jednoho z přerovských gólů David Chuda.

Znovu, tentokrát dvakrát, se trefila možná posila Lukáš Kaďorek. Stále ještě hráč konkurenčních Kozlovic otevřel už v první minutě utkání skóre, když proměnil penaltu po faulu na další výraznou akvizici Martina Bernarda.

Na tento gól ještě domácí dokázali odpovědět, Viktorka ale šla opět do vedení a po zbytek zápasu byla vždy o krok napřed.

„Byli jsme překvapivě aktivnějším týmem, měli jsme více ze hry. Hráli jsme dobře organizovaně a je škoda, že jsme dvakrát zbytečně inkasovali z rohových kopů,“ hodnotil utkání David Chuda.

TRENÉŘI JE NEŠETŘÍ

Zdá se, že Přerovanům prospívá kondiční dril. Někteří hráči v týdnu museli podruhé absolvovat nepopulární Cooperův test. „Velký důraz je kladen na kondici, což sice není úplně oblíbené, ale pro úspěch je to naprosto nezbytné,“ ví dobře také David Chuda.

„Zvykáme si na trenérovu práci, chce po nás podobné věci, které po nás chtěli i trenéři dříve. Zatím vše šlape tak, jak má,“ dodal zkušený útočník Viktorky. „Věřím, že se na jaře co nejrychleji zachráníme. Proher už máme dost, chceme vyhrávat,“ těší se Chuda na start divizního jara.

Ten čeká Viktorku až 21. března, kdy do Přerova zavítají ambiciózní Hranice. Další přípravné utkání odehraje Rojkův tým tuto sobotu na umělce v Olomouci, kde vyzve dorostence Sigmy.

FC Viktoria Otrokovice – 1. FC Viktorie Přerov 4:5 (2:3)

Branky Přerova: Kaďorek 2, Zimčík, Chuda, Blažkovský.

Přerov: Bělík – Kratochvíl, Kuča, Václavíček, Zimčík – Kaďorek, Kocian, Mazur, Jaš – Bernard – Chuda. Střídali: Kvapil, Krejčíř, Masný, Bielko, Blažkovský. Trenér: David Rojka.