„Čekal jsem daleko víc, 0:6 je krutý výsledek, protože i my jsme měli své šance. Nicméně je to spravedlivé, hosté byli produktivní, své šance využívali. My jsme jim umožnili se do nich dostat svou laxní hrou v obranné fázi. Byli šikovní, potrestali nás, jak jsme si zasloužili,“ uznal trenér Přerova Richard Švehlík.

Tomu zatím chyběl kapitán Ondřej Václavíček, který ve středu defenzivy viditelně scházel. Nehráli ani krajní beci Bubeník s Hrabalem, v obraně zkrátka byly mezery. To nic nemění na tom, že Viktorka by při vyšší produktivitě mohla uhrát sice divoký, zato však vyrovnaný výsledek.

„Dneska mohl být slavný Martin Koller, ten měl sám čtyři tutovky. Je to ale první zápas. Vybouchli jsme, nedá se nic dělat. Musíme jít dál a věřit, že se zlepšíme, hlavně směrem dozadu,“ zdůraznil Švehlík.


V dresu Hulína se představil i přerovský rodák, bývalý hráč prvoligové Jihlavy a světoběžník Tomáš Josl. „

Já to beru trošku z jiné pozice, protože jsem se teď vrátil z dovolené. Tělo a celá psychika byly ještě tam. Ale kluci se k tomu po náročném týdnu, kdy absolvovali třetí zápas, postavili zdatně. První poločas byl v naší režii, ve druhém už jsme si to hlídali,“ hodnotil mač třiatřicetiletý levý bek.

Odchovanec KMK Přerov sledoval rodící se přerovský divizní tým, který hlavně ve druhém poločase nastoupil s několika dorostenci. „Podle toho, co jsem viděl, kluci jsou hrozně mladí, potřebují dozrát, pobrat zkušenosti. Ten tým nevypadá špatně, mají tam zkušeného stopera Petra Bogdaně, který hru režíruje, což je podstatné. Kluci jsou ambiciózní, záleží, jak se k tomu postaví,“ řekl závěrem Tomáš Josl.

Další přípravné utkání sehraje Viktorka v pátek od 17.30 opět doma proti Bystřici pod Hostýnem, hrající zlínský krajský přebor.

1. FC Viktorie Přerov – SK Spartak Hulín 0:6 (0:4)

Branky: Šrom 2, Karmazín 2, Gala, Bahounek.

Přerov: Bělík – Koplík, Omelka, Bogdaň, Koutný – Blažkovský, Bielko, Rybka, Zimčík – D. Chuda, Koller. 2. poločas: Surovec – Masný, Janalík, Krejčíř, Zimčík (Koutný) – Blažkovský, Kocián, Vajda, Bielko – T. Chuda, Koller. Trenér: Richard Švehlík.
Hulín: Machalický – Gala, Škubník, Zlámal, Horák – Oulehla, Koláčný, Bahounek, Ondřejka, Šrom – Pospíšil. 2. poločas: Ungr – Michálek, Škubník, Josl, Oulehla – Rožek, Bahounek, Dvořáček, Tureček – Uličný, Karmazín. Trenér: Jindřich Lehkoživ.