„Mohli jsme vyhrát, měli jsme tam ještě tři jasné gólové příležitosti. Kluky dneska musím pochválit za bojovný odpracovaný výkon,“ řekl po utkání trenér FK Kozlovice Roman Matějka.

V prvním poločase však jeho tým tahal za kratší konec provazu. Nový Jičín od začátku držel míč na svých kopačkách a do vápna Kozlů lítal zejména z pravé strany hostů jeden nebezpečný centr za druhým. K zaslouženému vedení se Novojičínští dostali ve 40. minutě díky Davidu Javorkovi.

„Soupeř byl v první půlce jasně víc na míči, my jsme se soustředili na defenzivní činnost a de facto jsme jej k ničemu nepustili, dostali jsme ale gól ze standardky, což mě mrzelo,“ ohlížel se Roman Matějka.

KOZLY SPASILO ŠŤASTNÉ VYROVNÁNÍ

Jako blesk z čistého nebe se však Kozlovicím okamžitě podařilo vyrovnat. Ojedinělý výpad domácích po pravé straně a centr Jakuba Šolína si před dotírajícím Chudobou srazil do vlastní branky Tomáš Wolf.

„Vykombinovali jsme to na lajně, oni nestihli zareagovat. Zkoušel jsem to tam dávat naslepo, pak jsem si všiml, že to je v síti, byl to šťastný vlastní gól,“ uznal centrující Jakub Šolín.

Poločas tedy skončil remízou 1:1, což lídra soutěže poznamenalo. Hned po změně stran navíc přišel další šok. Špatný výkop hostujícího gólmana Ognjanova skončil u Šolína, ten z dálky napřáhl a jeho střelu dorazil do sítě Petr Nekuda. Kozli šli do vedení. Celý druhý poločas navíc byli nebezpečnějším týmem.

Stav 2:1 však vydržel jen do 68. minuty. Pěknou kombinaci Nového Jičína zakončil přesnou střelou Josef Opatřil, bylo srovnáno. Domácí si ještě v závěru vytvořili solidní tlak a několik velkých gólových šancí, jednu z nich nevyužil Jakub Šolín.

„Byl tam centr pod sebe, ale byla to těžká pozice, ještě to přede mnou skočilo a navíc jsem to zkoušel levou, nevyšlo to,“ popsal záložník.

Kozlům se podařilo dostat míč do branky po rohovém kopu, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdu. Utkání tak dospělo k dělbě bodů.

„Ve druhé půlce Jičín tak nedominoval, co se týče držení míče, bylo to tak padesát na padesát. Z brejkových situací nebo rychlého přechodu jsme měli víc gólových příležitostí my. Ofsajd, ze kterého padl gól, hodnotit nebudu, nevím,“ krčil rameny kouč Matějka, který pro duel se suverénem soutěže zvolil hru na jediného hrotového útočníka Nekudu.

„Chtěli jsme zhustit střed hřiště, víme, že soupeř hraje 4-5-1, my jsme navíc měli poslední dva zápasy otevřený střed, takže byl jasný záměr hrát z bloku na rychlé kontry. Dnes to vyšlo, na dva útočníky jsme hráli až deset minut před koncem, protože doma jsme chtěli vyhrát,“ přiznal závěrem Roman Matějka.

Kozlovice tak po 12. kole soutěže zůstávají na devátém místě tabulky. Nový Jičín divizi nadále kraluje.

FK Kozlovice – FK Nový Jičín 2:2 (1:1)

Branky: 41. Wolf vlastní, 46. Nekuda – 40. Javorek, 68. Opatřil. Rozhodčí: Hubený – Svoboda, Heger. ŽK: Řehák, Z. Matějka, Chudoba – Javorek, Ognjanov, Wolf. Diváci: 228.

Kozlovice: Konečný – F. Přikryl, Král, Řehák, Kyselák – Š. Přikryl, Šolín, Z. Matějka (65. Mazouch), Stratil (81. Galetka), Chudoba (73. Vogl) – Nekuda. Trenér: Roman Matějka.

Nový Jičín: Ognjanov – Nippert, Kiss Farkas, Švec (56. Macíček), Juříček, Staněk, Opatřil, Pyclík, Wolf, Javorek, Urbanovský (90. Klepáč). Trenér: Pavel Hajný.