Dvaačtyřicetiletého fotbalového experta Kobylíka na úvodním tréninku přivítal takřka kompletní kozlovický kádr z mistrovské sezony doplněný několika dorostenci. Samozřejmě už bez záložníka Strašáka a útočníka Galetky, kteří míří za angažmá do Rakouska.

„Hlavně chci poznat kluky a dostat do nich základ. Tím je v této fázi krátké přípravy kondice. Věřím, že najdeme cestu, abychom byli úspěšní,“ přeje si nový lodivod Kobylík.

Ten vystřídal Františka Rolince, který dle vyjádření vedení klubu měl ambice hrát vyšší soutěž. FK Kozlovice se však rozhodl zůstat v divizi.

„Situace v Kozlovicích byla relativně zvláštní, protože klub zvítězil v soutěži a přesto odcházel trenér. Šlo o interní věci, moc jsem se o to nezajímal,“ říká Kobylík.

„Nemůžu určitě mluvit za bývalého trenéra. Co se týče kabiny, byly tam smíšené pocity. Někteří chtěli postoupit, jiní ne. Respektujeme ale rozhodnutí vedení. Elementů, proč se do MSFL nešlo, je spousta,“ prozradil brankář „Kozlů“ Petr Kadlec.

František Rolinc
V Kozlovicích skončil trenér Rolinc. Nahradí jej expert a mistr Evropy

Šance pro Gréče či Vyhlídala

Pozitivní zprávou pro Kozlovice je, že tahoun uplynulé sezony, středopolař Dominik Skopal, minimálně na podzim u týmu přes zájem z vyšších soutěží zůstává.

Do přípravy nově naskočil beňovský křídelník Matyáš Gréč, který prožil vynikající jaro v I. A třídě a po ukončení profesionální hokejové kariéry by mohl mít více času na fotbal. Nechyběl ani 19letý útočník Jakub Vyhlídal, nejlepší střelec krajského přeboru v dresu Lipové, který prošel mládeží Sigmy Olomouc.

FC Beňov - TJ Sokol Kovalovice. Matyáš Gréč (v bílém s číslem 12)
Když ne hokej, tak fotbal. Gréčovi to v Beňově pálí. Další životní cesta, říká

„Jestli budeme úspěšní, bude záležet na práci na tréninku a v zápasech. Nedokážu zatím říct, jaké bude rozestavení, ale svůj model mám. Je dobré si hráče načíst, co jim vyhovuje. Chci mužstvo poznat co nejrychleji a vštípit mu hru, aby byli spokojeni i diváci,“ zmínil David Kobylík.

„Já očekávám dril. Jinak ale vůbec nevím, osobně nového trenéra neznám. Určitě to bude změna,“ ví jeden ze strůjců titulu gólman Kadlec.

Dle plánu budou Kozlovice trénovat čtyři týdny v režimu úterý – pátek. Ve středu a o víkendech je čeká přípravné utkání.

To první odehrají tuto sobotu. Na domácím hřišti v 18 hodin přivítají Nový Jičín. Ve středu 19. července je pak opět doma prověří Hranice s bývalým trenérem Romanem Matějkou. Následovat budou dva další přáteláky a o víkendu 29. a 30. července už předkolo MOL Cupu, kde „Kozli“ narazí na někoho z dvojice Čechovice – Přerov.

„Tím, že Kozlovice soutěž vyhrály, bude mým úkolem navázat na výkony z minulé sezony,“ má jasno David Kobylík. „Chci být úspěšný, věřím, že kluci taky, třeba si opět sáhnout na postup,“ uzavřel.

Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov v pondělí odstartovali společnou letní přípravu na sezonu 2023/24.
Viktorka začala éru pod Chudou. Máme chuť, hlásí stoper Javora