Čas je neúprosný a také léčí. I když to může znít trošku krutě, v Kozlovicích už museli zapomenout na tragické úmrtí brankáře Šustra, které kromě obrovsky smutné události pro klub znamenalo i velkou komplikaci na klíčovém postu gólmana. Kozli už ale mají pro novou sezonu posilu do brány, vrací se jim navíc zkušený Petr Kadlec.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém) proti Tatranu Všechovice. Petr KadlecPetr KadlecZdroj: Deník/Jan Pořízek

Favoritem na post jedničky bude Jakub Obzina, který přišel z Hranic a je hráčem Sigmy Olomouc. „Takže na postu brankáře budeme mít celkem velkou konkurenci, s tím jsem spokojený,“ pochvaluje si hlavní kouč Kozlů František Rolinc.

Na zkoušku přišel do týmu z místní části Přerova Patrik Zimmermann z Vyškova, který dával góly za béčko účastníka druhé ligy v jihomoravské I. A třídě.

Pozitivní je také návrat bombarďáka Petra Nekudy a obránce Miroslava Kozáka po zranění.

„Jsem rád, že jsme kádr udrželi pohromadě a do přípravy nás nastoupilo víc, než jsem původně předpokládal,“ přiznal František Rolinc.

TJ Sokol Bělotín.
Bělotín poskládal tým hvězd. Cílem je (zatím) krajský přebor

Mladé pušky

Na hřišti se to jinak během letní přípravy v Kozlovicích hemžilo mládím. Kromě pěti hráčů z dorostu budou u Přerova nově působit také 18letý Štěpán Smolka ze Sigmy Olomouc a 19letý Filip Vítek z Hranic, který také prošel mládeží největšího hanáckého klubu. Oba vyztuží kozlovickou defenzivu.

„Sázím i na mladé pušky,“ usmál se František Rolinc.

A proč také ne. Kozli zaznamenali pouze tři odchody. Tím nejvýraznějším je přesun pravého beka Milana Kadlece do třetiligového Hodonína.

„O tom jsme věděli, popřáli jsme mu hodně štěstí v další kariéře. Udělal tady kus práce. Mluvilo se i o Teplicích, ale podle mých informací by měl zůstat v Hodoníně. Má přítelkyni z Uherského Hradiště,“ vysvětlil lodivod.

Fotbalisté Kozlovic (ve žlutém) proti Strání. Milan KadlecMilan KadlecZdroj: Deník/Jan Pořízek

Do Hodonína míří i záložník Radek Smékal, do třetí ligy odešel také Michal Guzik, který by se chtěl prosadit v Otrokovicích do kádru Kvítkovic, jak se bývalá Viktorka nově jmenuje.

Zájem měly Kozlovice o další mladíky z olomoucké Sigmy, mluvilo se o příchodu talentovaného útočníka Davida Koláčka, který ale uspěl na zkoušce nováčka MSFL z Hranic.

A ambice třetího celku uplynulé sezony?

„Chtěl bych, abychom hráli stejný fotbal jako na jaře a také, abychom okupovali v tabulce stejné příčky. Myslím si, že pokud budeme zdraví a nestane se nic mimořádného, tyto cíle bychom měli naplnit a hrát nahoře,“ věří Rolinc.

Zaplněná tribuna v Kozlovicích. Ilustrační foto.
Kozlovice v televizi? Zápas poháru může vysílat ČT, hlasujte!

Změny v kádru FK Kozlovice

Přišli: Petr Kadlec (návrat z hostování), Jakub Obzina (Hranice), Patrik Zimmermann (Vyškov), Štěpán Smolka (Sigma Olomouc B), Filip Vítek (Hranice)
Odešli: Milan Kadlec, Radek Smékal (oba Hodonín), Michal Guzik (Kvítkovice)