„Nejlepší zápas sezony, nejen náš, ale i celkově. Soupeř byl skvělý, my jsme podali parádní výkon, aktivní vysoký presink, spousta zisků míčů na polovině soupeře, k tomu hodně pohledných akcí. To stejně soupeř. Hrál ve vysoké kvalitě,“ nešetřil superlativy trenér Kozlovic David Kobylík.

„Byli jsme lepší, zasloužili jsme si vyhrát. V prvním poločase jsme neproměnili tři stoprocentní šance. Soupeř také měl jednu nebo dvě,“ pokračoval.

Kozlovice dokonce zahodily penaltu, ale nakonec je to nemuselo mrzet, protože třináct minut před koncem dal vítěznou branku Nekuda. Minutu před koncem pak podruhé v zápase neuspěl z penaltového puntíku kozlovický kapitán Řehák. Nicméně tentokrát si míč do sítě dorazil a pečetil výhru-

„Ve druhé půli jsme výkon korunovali krásnou gólovou akcí a potom jsme dorazili penaltu. Jsem nadšený,“ pokračoval Kobylík.

Díky výhře tak Kozlovice získaly nejvíce bodů v divizi v klubové historii. Předčily o bod nejlepší ročník ze sezony 2017/18, kdy skončily druhé a stejně tak loňskou sezonu, kdy soutěž opanovaly s 57 body.

„Nepodařilo se nám soutěž vyhrát, což mě mrzí a je to rest a přání do další sezony. Ty body jsou ale taková náplast, za kterou jsem rád,“ sdělil Kobylík.

Jeho tým ještě neví, zda skončí druhý nebo třetí. Nyní má bod náskok na třetí Bzenec, který čeká ještě sobotní zápas v Kostelci na Hané.

„S třetím místem bych nebyl úplně spokojený, ale měli jsme nízký věkový průměr kádru, chyběli nám někdy hráči a byly tam výkyvy formy. Nemohly jsme hrát fotbal, který chci hrát. Museli jsme často čekat na soupeře a presovat níž. Teď jsme ale měli plnou sestavu a ukázali jsme sílu. Jsem rád, že tam za rok progres je, i když to na umístění nepůjde úplně vidět,“ uzavřel David Kobylík.

SFK Elko Holešov - FK Kozlovice 0:2 (0:0)

Branky: 77. Nekuda, 89. Řehák.

Rozhodčí: Šimoník - Poláček, Vymazal. ŽK: Třasoň, Zakopal, Mlčák, Otepka - Smékal, Vogl. Diváci: 303.

Kozlovice: Obzina - Smékal, Kostka, Řehák, Vítek, Skopal, Nekuda (87. Zdražil) , Michl, Vogl, Olšanský, Kozák. Trenér: David Kobylík.