Velkou posilu ulovili v létě fotbalisté Kozlovic. V malebném sportovním areálu u Přerova budou během nové divizní sezony obdivovat umění Michala Šroma. Od ofenzivně laděného hráče se čekají hlavně góly – v třetiligovém Hulíně jich střílel spoustu, některé z nich dokonce vyhrávaly hitparády o nejkrásnější trefy nižších soutěží celorepublikově.

Trenér Roman Matějka však zkušeného fotbalistu chce využít i jako tvůrce hry pod dvojici zabijáků Nekuda – Galetka. „Myslím si, že máme hodně kvalitní mančaft a můžeme se srovnávat i s třetiligovými týmy. Sžívám se s novou pozicí – podhrotem nebo střední zálohou. Chce to čas, ale myslím, že to bude dobré,“ věří Michal Šrom.

Do Kozlovic zamířil z rozpadlého kádru Spartaku Hulín společně s obráncem Davidem Kostkou. Žádné zásadní odchody navíc v už tak silném týmu Kozlů nenajdete.

Kozlovice zkrátka budou během nové sezony budit respekt, což dokázaly třeba v přípravě s třetiligovým Vyškovem, kde se ze stavu 0:3 dostali výbornou ofenzivní hrou. Otočili na 4:3, v závěru však přeci jen dvakrát udeřil šestý tým minulého ročníku MSFL.

„Troufám si říct, že jsme byli lepším týmem na hřišti. Škoda, že jsme to neudrželi, ale byla to příprava, tělo a nohy bolely, výsledek nebyl až tak důležitý. Ale samozřejmě jsme se chtěli ukázat a ten zápas vyhrát,“ ohlíží se Michal Šrom.

KOZLOVICE? ŠPIČKOVÉ ZÁZEMÍ, SKVĚLÍ FANOUŠCI

Ten byl v Hulíně velkou oporou a pochopitelně měl více nabídek. Rozhodl se však pro Kozlovice i díky dlouholeté známosti s trenérem Matějkou. „Jsem za to rád, už se těším na spolupráci v tomhle skvělém prostředí. Těším se na diváky, kluci jsou výborná parta, takže snad nám to půjde i v sezoně,“ říká 31letý ofenzivní záložník.

Jaké další faktory rozhodovaly při výběru nového angažmá? „Široko daleko tady nemá nikdo takové zázemí. Nemusel by se za to stydět ani nějaký druholigový mančaft. I z tohoto hlediska jsem se rozhodl pro Kozlovice. Když se podíváte na přátelské zápasy, už na ty chodily stovky lidí,“ chválí.

Šrom působil posledních pět sezon ve třetí lize.

V dresu Hulína nastřílel v 85 zápasech 36 gólů. Přesun do divize však jako krok zpátky nebere. „Nemyslím si. Divize je kvalitní soutěž srovnatelná se třetí ligou. Razantní rozdíl je mezi třetí a druhou ligou,“ přiblížil.

CHVILKA SLÁVY V 1. LIZE

Ano, Michal Šrom má i bohaté druholigové zkušenosti. Za sebou má boje v dresu Frýdku-Místku, Opavy nebo Zlína, kde si dokonce v květnu roku 2009 zahrál i nejvyšší soutěž. Půlhodinku slávy si užil v Jablonci, kde tenkrát zářili Adam Hloušek nebo David Lafata.

„Bylo to za trenéra Mináře, dal mi šanci mít jeden ligový start. Prohráli jsme tam 1:6,“ vzpomíná s úsměvem Michal Šrom, který prošel také rodnou Kroměříží. „Roky ubíhají a já jsem za tu divizi rád,“ usmívá se.

Před sezonou z něj tryská chuť. „Je tady dost týmů z blízkého okolí, bude tam nějaké to derby, myslím, že lidé budou chodit. Musíme hlavně chytit začátek, makat a jít od zápasu k zápasu,“ dodal závěrem Šrom.

Premiéru v nové sezoně divize E odehrají Kozlovice v neděli od 17 hodin doma proti Bzenci.