Trenér Vlastimil Chytrý již dříve avizoval, že Kozlovice na přírodní trávu v Polance vyběhnou v sestavě, s níž nastoupí také do úvodního divizního utkání doma s Valašským Meziříčím. Na hrotu tak nastoupila posila z dorostu ostravského Baníku Guzik, Adam Galetka totiž do startu jara kvůli trestu nezasáhne.

„Bylo to oboustranně kvalitní utkání s kvalitním soupeřem ze špice divize F. Hned na začátku jsme si vytvořili několik šancí, ale soupeře podržel brankář, hlavně při šancích Guzika,“ hodnotil kouč Chytrý.

Právě 19letý Michal Guzik nakonec přeci jen otevřel v 18. minutě skóre, ve druhém poločase se prosadil střídající Kamil Chudoba.

„Ve druhé půli ještě měli další velké šance Skopal a Chudoba. Z naší strany to byl výborný výkon, takže doufám, že navážeme na kvalitní přípravu i v prvním mistrovském utkání,“ zmínil Vlastimil Chytrý.

Úvodní duel jara odehrají Kozlovice na domácím hřišti v neděli od 15 hodin. Soupeřem jim bude Valašské Meziříčí, kterému po podzimu patří čtvrté místo tabulky a společně se Vsetínem stíhá elitní trojku soutěže.

„Budeme rádi, když nás fanoušci přijdou podpořit v co největším počtu. Všichni se na sezonu těšíme a rádi divákům představíme posily. Budeme potřebovat podporu v důležitém utkání,“ uzavřel Chytrý.

SK Polanka nad Odrou – FK Kozlovice 0:2 (0:1)

Branky: 18. Guzik, 65. Chudoba.

Kozlovice: Šustr – M. Kadlec, Řehák, Kozák, Kyselák – Fall, Strašák, Skopal – Kaďorek, Guzik, Vogl. Střídali: Ungr, Osei, Bartůněk, Střelec, Kostka, Chudoba. Trenér: Chytrý.