„Utkání jsme měli od první minuty pod kontrolou. Já jsem klukům před zápasem v kabině říkal, že by mi stačilo, kdyby vyhráli 4:1. A oni to splnili do puntíku,“ usmíval se nový kouč FK Kozlovice.

Už v první půli jeho tým dominoval, gólově se však prosadil pouze Lukáš Kaďorek a když už končila jediná minuta nastavení, jako blesk z čistého nebe přišlo srovnání Petra Červenky. Pomezní ještě šéfovi kozlovické lavičky ukazoval hodinky s tím, že to hosté opravdu stihli do nastavené minutky.

„Škoda jediné obdržené branky, viděli jsme se už v šatně. Nešťastný, hloupý gól. Říkal jsem klukům, že nás to nemůže srazit do kolen, protože jsme byli jasně lepší,“ řekl František Rolinc.

„Celý zápas jsme byli slabší a horší na balonu. I když v poločase to bylo 1:1, byla to jediná akce, kterou jsme udělali,“ kroutil hlavou trenér 1. HFK Olomouc Oldřich Machala.

Po změně stran pokračovala kozlovická převaha, kterou korunovaly góly Galetky, střídajícího žolíka Galuse a po celý zápas výborně hrajícího Smékala, který dostal při absenci stopera Kozáka šanci v základu.

„Dělal jsem si z kluků srandu, co jim píchli do žil, na jakých drogách jedou. Musel jsem je trošku brzdit, aby si vzadu dali pár přihrávek a nehonili každý balon dopředu,“ ohlížel se dobře naladění František Rolinc.

„Hrálo se od šestnáctky po šestnáctku. Parádní fotbal. Z mé strany nemám skoro co vytknout. Diváci mohou být spokojeni, příště jich třeba přijde ještě o něco více, i když to dnes byla solidní návštěva,“ dodal kouč.

„Domácí nás zatlačili hlavně důrazem. V tomhle vůbec nestíháme. Nejsme v prostorech, hlavně středoví hráči, nepokrýváme protihráče, potom se to na nás valí. Domácí potom byli v tlaku, ze kterého nám dali góly a vyhráli zaslouženě,“ uzavřel Oldřich Machala.

Kozlovice jsou tak nadále třetí v tabulce a ve středu budou chtít přivést další body z dohrávky v Holešově. Devátá Holice v sobotu hostí předposlední Strání.

FK Kozlovice – 1. HFK Olomouc 4:1 (1:1)

Branky: 36. Kaďorek, 62. Galetka, 72. Galus, 88. Smékal.

Rozhodčí: Poláček – Vlk, Volek. ŽK: Kostka, Vogl – Kotůlek. Diváci: 285.

Kozlovice: Šustr – M. Kadlec, Kostka, Řehák, Kyselák – Kaďorek, Smékal, Skopal (83. Chudoba), Strašák (83. Střelec), Guzik (75. Vogl) – Galetka (71. Galus). Trenér: Rolinc.

HFK: Machalický – Žídek, Nováček, Krejčí, Judas – Kotůlek (46. Stoklasa) – Bernatík, Tylich (73. Zifčák), Novotný, Červenka (75. Lang) – Kašpárek. Trenér: Machala.


Načítám tabulku ...