„Pokud kádr výkonnostně zůstane minimálně stejný jako na podzim, tak je cíl jediný. Nemůžu si dělat alibi, když jsme po podzimu na prvním místě tabulky. Chceme hrát absolutní špičku a pokusit se soutěž vyhrát,“ měl kouč jasno po prvním přípravném utkání, ve kterém jeho tým padl v Kroměříži 0:2.

Příprava je však na samotném začátku a Kozli mají tu největší dřinu před sebou. Absolvují čtyři tréninky týdně, ani tentokrát přitom nebude chybět silový dril u vyhlášeného kondičního trenéra Tomáše Tomigy.

„Každoročně se u trenéra Tomigy zaměřujeme na rozvoj síly, máme tam ale i tělocvičnu, kde s klukama budu já dělat kruhové tréninky a podobné věci,“ poodhalil Roman Matějka.

Jezdit musí do Hulína

Novinkou je fakt, že Kozli tuto zimu nevyběhnou na umělý trávník v Přerově. Tréninkové jednotky s míčem absolvují hlavně v Hulíně.

„Nedostali jsme se v Přerově na umělku, neseděly nám tam časy. Proto jsme zvolili Hulín a Chropyni. Hledali jsme azyl. Tréninkový proces se přizpůsobuje i možnostem, které máme,“ přiznal kozlovický trenér, který není vyznavačem kondičních drilů mimo trávník.

„Kdybychom měli umělku v Kozlovicích a mohli bychom to trávit na hřišti, radši bych to trávil tam. Jsem proti běhání někde po lesích. Kondice se dá dělat i na placu,“ zmínil Roman Matějka.

Vrací se Šolín. A co posily?

Na začátku zimní přípravy to nevypadá, že v Kozlovicích dojde k výrazným změnám v kádru. K týmu se zatím připojily dvě možné posily, o dalších dvou klub jedná. Jediným odtajněným jménem z hráčů na zkoušce je Michal Mádr, který působil v Bystřici pod Hostýnem a předtím v Brodku u Přerova.

Jistým pozitivem pro sílu Kozlovic je návrat záložníka Jakuba Šolína. „Za to jsem velice rád. Kuba je pro mě posílením. Vrátil se po misi, v sezoně, kdy jsme byli druzí, byl platným hráčem,“ připomněl Matějka.

Kozlovice zatím neavizovaly odchod žádného hráče z podzimního kádru. Je ale možné, že někteří přeci jen během zimy změní působiště. Vše závisí na tom, kdo z případných posil nakonec u Kozlů zakotví.

„Zatím neodešel nikdo. Pokud někoho přivedeme, uvolníme hráče, který u nás působil na podzim. Takto to bude fungovat,“ prozradil závěrem Roman Matějka.

Přípravné zápasy FK Kozlovice

25. 1. Kroměříž – Kozlovice 2:0 (1:0)

1. 2. Kozlovice – Valašské Meziříčí (13.00, UT Hranice)

8. 2. Vyškov – Kozlovice (10.00)

12. 2. Sigma Olomouc B – Kozlovice (17.30)

22. 2. Kozlovice – Holešov (10.00, UT Hulín)

7. 3. Morkovice – Kozlovice (15.00)

14. 3. Kozlovice – Kozlovice (bude upřesněno)