„Obrana vystupuje, spolupracuje. Musím to zaklepat. Momentálně tam neměníme hráče, bodejť bychom měnili. Kluci se sehráli a prostě to funguje,“ pochvaluje si trenér Kozlů Roman Matějka.

Defenziva dovedla Kozlovice k triumfu také v těžkých duelech s HFK Olomouc (1:0) či Slavičínem (2:0). Brankář Konečný naposledy lovil míč ze sítě na půdě druhého Hodonína. Kozli tak neinkasovali už 466 minut!

„Jo, daří se nám teď udržet nuly vzadu, docela nám to s klukama klape. Brankář taky podrží, jde nám to,“ pousmál se kapitán týmu Martin Král, který na pozici defenzivního záložníka pochopitelně má na minimu inkasovaných branek velké zásluhy.

ŠIROKÝ KÁDR

Kozlovice nebrzdí ani zranění největší letní posily Michala Šroma. Vloni ještě opora třetiligového Hulína se zranila v derby s Přerovem a na podzim už do hry určitě nezasáhne. Matějkův kádr ale ukazuje velkou šířku a kvalitu. Na křídle řádí nezastavitelný Štěpán Přikryl, na hrotu zase Petr Nekuda, který je společně se slavičínským Vlastimilem Juřicou s 12 góly nejlepším střelcem soutěže.

Kdo ví, třeba si s takovou třetí ligu v příští sezoně (už snad uzdravený) Šrom zahraje v dresu Kozlovic. „Z hrušky na zem. Je úplně jedno, kolikátý jste, když je tam takový minimální náskok. Jo, kdybychom byli první o devět bodů, tak začnu něco řešit, ale vedeme o dva body. To vůbec nic neznamená,“ odmítá Roman Matějka roli hegemona divize E.

„Někdy je lepší být o bod druhý a honit toho prvního. Teď ten batoh neseme my a všichni budou čekat na naše zaváhání,“ upozorňuje kouč.

Stejně to vidí i kapitán. „Budeme se držet na zemi. Na nějaké oslavy je čas na konci podzimu,“ říká Martin Král před těžkým duelem na půdě Šumperku.

Nědělní zápas navíc startuje už v 10.15, což pro hostující mužstvo nebude nic příjemného. Favorit ale bude jasný.