„Pokaždé to bylo na dlouhou nohu, tak jsem to jen obhodil kolem gólmana a vyšlo to,“ usmíval se nejlepší střelec divize E.

„Určitě jsme ale nečekali, že to půjde takhle lehce. Dobře jsme se na to připravovali a předvedli dobrý výkon,“ byl spokojen.

Divizní derby mezi fotbalisty Přerova (v bílém) a Kozlovicemi. Daniel Řezník slaví gól na 3:0.
Divácký rekord a šokující debakl Kozlovic. Viktorka nadělovala „bůra“

Výborný gólman, spolehlivá defenziva, dravost, zdravé svědomí či rychlý přechod do útoku. To jsou atributy, díky kterým Viktorka zvítězila už šestkrát v řadě a společně s Hranicemi je na čele tabulky.

„Máme naběháno asi nejvíc v soutěži, nikdo nás podle mě nemůže přeběhat. Proto jsme taky měli takovou taktiku proti Kozlovicím,“ řekl Koryčan.

Ten měl už před sezonou ambiciózní cíl, kterému se někdo v létě mohl vysmívat. Teď už ale většina fotbalové veřejnosti v regionu mlčí a se zájmem sleduje, jak to odchovanci Přerova v této sezoně střílí.

„Před sezonou jsem si dával za cíl, že chci být nejlepším střelcem, chtěl bych dát aspoň dvacet gólů,“ přiznal Tadeáš Deníku již během startu soutěže. Teď už mu k dosažení vytyčené mety chybí „jenom“ osm kousků.

„Chtěl bych v tom pokračovat a na podzim dát aspoň ještě tři góly. A na jaře chci splnit ten svůj cíl,“ zmínil Koryčan.

Pro Přerov by mohlo být ale těžké pro divizi nadstandardního (navíc teprve osmnáctiletého) hrotového útočníka udržet. Zatím ale prý žádné nabídky nepřišly.

„Ještě nic nebylo a v zimě nehodlám odcházet,“ má jasno nejlepší střelec soutěže.

Před sebou totiž má s mladým týmem pod vedením ambiciózního trenéra Davida Rojky, mimochodem bývalého útočníka Sigmy Olomouc či Mladé Boleslavi, ještě jeden tajný cíl.

„Určitě chceme být první a vyhrát soutěž. Kdo by nechtěl,“ uzavřel Tadeáš Koryčan.

Vidět jej s přerovským celkem ve třetí lize, to rozhodně není špatná představa.