„S druhým poločasem bychom mohli být s předvedeným výkonem spokojeni, zápas jsme ale prohráli nevýrazným výkonem v první půli,“ nebyl dvakrát nadšený trenér 1. FC Viktorie Richard Švehlík.

Tomu se do základní sestavy vrátil pravý bek David Hrabal, který na podzim působil v Brodku u Přerova, odkud si pro první dvě jarní kola přenesl dvouzápasový trest za červenou kartu.

Heřmanice na soupeře vlétly, jejich presink dělal Přerovanům problémy, z čehož pramenily úvodní dvě chyby a šance na otevření skóre. Ty se ještě neujaly, po akci v křídelním prostoru 29. minutě už se ale Slezané radovali. Hlavou se prosadil Byrtus. „S tím se nedalo nic dělat, povedená akce,“ smekl Richard Švehlík.

Přerované pak měli šance na srovnání. Hlavou mohl skórovat Koplík, šanci Šlajse nadvakrát likvidoval domácí brankář Andrejko. Rozhodující moment tak přišel v 79. minutě, kdy na 2:0 zvýšil Martynek.

„Ve druhém poločase jsme se zlepšili, měli převahu, vypracovali si nějaké gólové šance. Bohužel, v době našeho tlaku nám domácí dali po nakopnutém míči do šestnáctky gól na 2:0,“ mrzelo přerovského kouče. „Zavánělo to tím, že si to ten hráč posunul rukou, rozhodčí to ale pustil,“ zmínil Richard Švehlík.

Na konečném stavu 2:0 pro domácí nic nezměnila ani příležitost střídajícího Davida Chudy, který trefil jen tyč Andrejkovy brány.

Ani poslední Ústí přes dobrý výkon v Novém Jičíně (prohra 1:2) ovšem nebodovalo, Viktorka tak nadále může být klidná, co se boje o záchranu týče. V dalším kole soutěže hostí dalšího těžkého slezského soupeře – Dětmarovice. Ty si v sobotu doma vyšláply na Havířov (1:0).

FC Heřmanice Slezská – 1. FC Viktorie Přerov 2:0 (1:0)

Branky: 29. Byrtus, 79. Martynek. Rozhodčí: Šimoník – Poláček, Hanák. ŽK: Půda, Václavík – Omelka, Václavíček, Šlajs. Diváci: 250.

Přerov: Sohlich – Hrabal, Omelka, Václavíček, Bubeník – Bielko (69. Kocian), Rybka (46. Blažkovský) – Koplík, Šlajs, Zimčík – Berky (56. D. Chuda). Trenér: Richard Švehlík.