„Co se jevilo jako jednoduché, ukázalo se jako složitější. Nedostali pracovní vízum, takže vůbec nemohli vycestovat do republiky. Musíme se obejít bez jejich služeb,“ je se situací smířený trenér Přerova Richard Švehlík.

Povinnost udržet náskok před posledním Ústím tak zůstává na stálicích. A tou vůbec největší je v Přerově kapitán Ondřej Václavíček.

Jednatřicetiletý pilíř defenzivy za A-tým kopal už v šestnácti letech. Poté odešel do Hulína, kde si rok a půl zahrál třetí ligu.

Do Přerova se ale ve 24 letech vrátil, aby pomohl zachránit divizi.

„To jsme měli po podzimu jedenáct bodů, o dva víc než teď. Přišel trenér Kalvoda a spousta kluků, tak se to v pohodě zachránilo,“ vzpomíná dnes už zkušený tahoun Viktorky.

Čtvrtou nejvyšší soutěž tedy pro Přerov nyní bude zachraňovat už potřetí. Jednou (v sezoně 2016/2017) se to nepovedlo.

Nyní není důvod mít před jarem černé myšlenky. Padat by měl po reorganizaci divizních soutěží jeden tým. Poslední Ústí ztrácí pět bodů, Viktorce chybí dva na 14. Šumperk.

MUSÍME TO UKOPAT, HRÁT ODZADU

„Myslím, že to musíme ukopat. Určitě nebudeme nějak ofenzivní, budeme muset šlapat jako mančaft a uhrávat body doma. Musíme to hrát hlavně odzadu. Když nedostaneme gól, tak neprohrajeme,“ hlásá přerovský kapitán.

A jak probíhala z jeho pohledu zimní příprava?

„Myslím, že to určitě mohlo být lepší, protože ten kádr není tak široký. Tréninky byly určitě kvalitní, ale kdyby nás bylo víc, uděláme víc taktické činnosti a mohlo se i víc poběhat,“ myslí si Ondřej Václavíček.

Jeho úkolem je kromě těch v obraně také stmelovat tým v kabině. Ukrajinštinu se nakonec učit nemusel, i tak jsou ale v Přerově některé nové tváře. „Do party určitě zapadly, na hřišti se taky ukázaly v dobrém světle. Přišel Kuba Šlajs, ten vypadá hodně dobře, technicky je na tom trošku jinde než někteří z nás. Přišel Berky, ten je gólový. Důrazný hráč, umí si najít místo, kde má stát,“ zmínil Václavíček.

Také trenér Přerova Richard Švehlík se snaží být před startem jara pozitivní.

„Jsem rád, že se podařil návrat Davida Hrabala, že se vrací gólman Lukáš Sohlich a že jsme po jednání s Prostějovem dotáhli Jakuba Šlajse. V jednání je ještě příchod Lukáše Berkyho,“ upřesnil kouč a odtajnil i některé odchody.

„Zatím se nedostavil Martin Koller, který řeší nějaké osobní problémy. Petr Horák skončil činnost, studuje vysokou školu, nemá na fotbal moc času a věnuje se jiným aktivitám,“ řekl Švehlík.

Jinak je trenér spokojen, protože kádr zůstal pohromadě.

„Honza Bubeník měl namířeno do Rakouska, ale domluvili jsme se, že tady minimálně půl roku ještě zůstane. Ostatní hráči jsou na tom po absolvování přípravy tak, že v divizi budeme konkurenceschopní,“ věří Richard Švehlík.

Výsledky přípravných zápasů:

V. Otrokovice 1:8
Luhačovice 3:1
Želatovice 1:0
Lipník n. B. 3:3
Hulín 3:3
Lutín 1:0

Příchody: Sohlich (Šternberk), Šlajs (Kralice n. H.), Berky (Bystřice p. H.), D. Hrabal (obnovení kariéry)
Odchody: Koller, P. Horák (konec činnosti)