Na poslední porážku právě v Hodoníně zapomněli svěřenci trenéra Jiřího Derca rychle. Už po půlhodině vedli proti Přerovu 2:0. Ve 20. minutě otevřel skóre Petr Červenka a za deset minut se prosadil kapitán Martin Vyskočil.

PRVNÍ GÓL? ANI Z PENALTY

Aktuální mizérii Viktorky demonstroval za stavu 0:2 Ondřej Václavíček, který neproměnil ani pokutový kop. Brankář Machalický využil dobré znalosti přerovského kapitána a vytáhl jeho střelu na tyč.

Červenka tak mohl přidat ještě jednu branku po změně stran v 67. minutě a HFK pak přestál i komplikaci v podobě vyloučení Mazoucha, jenž viděl už v 69. minutě za faul druhou žlutou kartu.

„Po vyloučení Mazoucha přišel velký tlak a spousta našich střeleckých příležitostí. Brána ale byla zakletá. Bylo vidět, že na mančaftu visí deka, po neproměněné penaltě jsme šli ještě více dolů,“ ohlížel se trenér hostů Richard Švehlík

Žádný obrat ani jeho náznak se ale nekonal. Naopak v závěru ještě vyšperkoval výhru Holice čtvrtou brankou střídající Erik Němec.

„Podali jsme v útočné fázi zatím nejlepší výkon, ale nebyli jsme schopni dát gól. Domácí to potrestali,“ shrnul Richard Švehlík, který zároveň avizoval svůj konec na lavičce Přerova. Nahradit jej má David Rojka.

Zatímco domácí naskočili znovu na vítěznou vlnu, přerovská Viktorie se dál trápí. Po pěti kolech je bez bodu i vstřelené branky, navíc s děsivým skóre 0:16 poslední.

1. HFK Olomouc – 1. FC Viktorie Přerov 4:0 (2:0)

Branky: 20. a 67. Červenka, 30. Ma. Vyskočil, 90. Němec. Rozhodčí: Nápravník – Krondán, Havlík. ŽK: Mazouch – Kocian, Václavíček, Berky. ČK: 67. Mazouch (HFK). Diváci: 62.
HFK: Machalický – Buček, Červenka (76. Němec), Krejčí, Laštůvka, Mazouch, Ma. Vyskočil (89. Henkl), Pezzotti, Kotůlek, Rajnoha, Smítal (66. Bernatík). Trenér: Jiří Derco.
Přerov: Bělík – Kratochvíl, Hats, Masný (70. Blažkovský), Kocian, Dan, Bielko (63. Šlajs), Koplík (74. Malenda), Berky (84. Karmazín), Václavíček, Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.