Individuální akce a krásná střela Dominika Skopala z prvního poločasu určila ráz středečního utkání.

„Celou jarní část se nám první poločasy nedařily, ale tentokrát jsme hráli velice dobře. Neproměnili jsme další gólovky,“ hodnotil František Rolinc.

Skaštice postrádaly dva klíčové borce – třetího nejlepšího střelce soutěže Konečníka a Ondřeje Zavadila. A bez nich byly de facto bezzubé.

„Ve druhém poločase se naše pohoda trošku vytratila, přesto jsme si vytvářeli šance. Kluci hráli parádně, s chutí,“ chválil Rolinc, kterému chyběl zraněný Tomáš Strašák, kterého ve středu zálohy výborně nahradil Ondřej Kyselák.

Dominik Skopal proto měl paradoxně více prostoru a v 85. minutě přidal druhý gól a klid na kopačky hostů.

„Zvolili jsme ho hráčem utkání, zaházeli ho špinavými věcmi a postříkali vodou,“ usmíval se František Rolinc. „Zahrál dobře, konečně se navíc výrazněji prosadil střelecky,“ dodal.

Vítězem středečního okresního kola Zaměstnanecké ligy Deníku v Olomouci v Nových Sadech se stal v konkurenci šesti týmů jeho největší favorit a obhájce prvenství - výběr hranické firmy SSI Schäfer.
FOTO a VIDEO: Okresní kolo Zaměstnanecké ligy ovládl znovu hranický Schäfer

Na 3:0 v úplném závěru ještě upravil Štěpán Smolka a Kozlovice tak domů odjely s cennými, avšak v boji o titul povinnými, třemi body.

„Nebyl tam špatný výkon vůbec od nikoho. Doufám, že ve Vsetíně a doma se Šternberkem budeme pokračovat v tomto trendu,“ přeje si František Rolinc.

Vedoucí Slavičín čeká v sobotu duel v Holešově, sezonu zakončí doma se Všechovicemi. Kozli budou spoléhat na ztrátu lídra, kterého by v případě bodové rovnosti přeskočili díky lepším vzájemným zápasům.

TJ Skaštice – FK Kozlovice 0:3 (0:1)

Branky: 31. a 85. Skopal, 91. Smolka.

Rozhodčí: Ogrodník – Poláček, Kostelník. ŽK: Beneš (Skaštice). Diváci: 221.

Kozlovice: Obzina - Kostka, Řehák, Kyselák, Vítek, Kaďorek, Nekuda (67. Galetka), Smolka, Olšanský, Vogl (90. Kozák), Skopal. Trenér: Rolinc.