„Máme navíc hodně zraněných. To není výmluva, to je prostě stav. O to víc si cením, co jsme dokázali. Podíváte se na tabulku, řeknete si, Baťov, ale nikdo, zvlášť do Kozlovic, nepřijede prohrát,“ upozornil trenér druhého celku divize E David Kobylík.

Marodka FK Kozlovice: Petr Nekuda, Ondřej Kyselák, Radim Olšanský, Jakub Vyhlídal, Štěpán Smolka

Výhru 2:0 zařídily slepené branky v 59. a 60. minutě. Nejprve si Smékalův centr z pravé strany do brány srazil hostující obránce Buchta.

Černá baťovská minutka pokračovala špatným výkopem gólmana Vitáska, který při napadání domácího mladíčka Illíka poslal míč k Dominiku Skopalovi, který málo vídaným lobem zvýšil na 2:0. Další více či méně kuriózní branka už v neděli nepadla.

Fotbalisté Kozlovic během minuty sestřelili Baťov dvěma góly. První byl vlastní, druhý dal krásným lobem Dominik Skopal | Video: TVcom.cz

„Vyhrál tým. Ani v kabině nebyl nikdo, koho bychom byť z recese vyzdvihli. Kluci, kteří mají první zápasy v dospělé soutěži, oba odehráli celý zápas. Klobouk dolů před týmem, moc si vážím bodů i druhého místa,“ pochválil Kobylík i dorostence Illíka se Zdražilem.

„Dnes jsem z mužstva cítil, přestože Baťov měl v první půlce příležitosti, že urve výhru. To nás nakopne do dalších zápasů, dá nám klid a hlavně čas, aby se marodi uzdravili,“ uzavřel David Kobylík.

Kozlovice odehrají třetí domácí zápas v řadě, v neděli od 16 hodin dorazí HFK Olomouc.

FK Kozlovice – SK Baťov 1930 2:0 (0:0)

Branky: 59. vl. Buchta, 60. Skopal.

Rozhodčí: Půček – Kolář, Bodeček. ŽK: Smékal, Illík, Vogl – Votava, Buchta, Sotolář, Bína. Diváci: 118.

Kozlovice: Obzina – Smékal, Kostka, Řehák, Vítek, Skopal, Michl, Vogl, Kozák, Illík (84. Habčák), Zdražil. Trenér: Kobylík.