Dvakrát nepomáhaly ani špatné vstupy do posledních dvou zápasů v Kozlovicích – s Rýmařovem a Novým Jičínem. A stejný scénář se opakoval i ve Vsetíně. Nedůraz po standardní situaci a kozli prohrávali ve 4. minutě 0:1.

„Začátek nebyl vůbec podle našich představ. Přitom jsme se připravovali, aby se nestalo to, co minulý zápas. Byli jsme asi ještě v šatně,“ kroutil hlavou Radek Smékal.

Kozlovice se však postupně zvedaly, po špatné dvacetiminutovce se nadechly ke srovnání, které po Kyselákově centru obstaral právě 24letý střední záložník.

Právě Smékal se pak v 68. minutě postaral také o nejkrásnější moment zápasu. Rozhodl totiž parádním volejem z hranice šestnáctky, kdy po dlouhém autu Vítka dostal příliš času a prostoru. A trestal.

Radek Smékal rozhodl krásnou ranou o výhře Kozlovic ve Vsetíně | Video: TVcom.cz

„Bylo to pak už po zbytek zápasu o nás. Byla otázka času, kdy nám tam něco spadne. Po autovém vhazování přišel odražený míč, já na něj čekal za šestnáctkou. Zakončil jsem. A jo, bylo to hezké,“ usmíval se hrdina zápasu.

Vsetín druhou domácí prohru v řadě (a v sezoně) těžko skousával. V přerušené hře ve snaze sebrat rychle míč vzal vsetínský Zbranek „do kravaty“ Štěpána Smolku. Následovala červená karta.

„Situaci jsem přesně neviděl. Asi to, že otočíme, nečekali. Slyšel jsem i od jejich hráčů, že se hodně připravovali a měli i video,“ zmínil Radek Smékal.

Pojistku přidal v 83. minutě Dominik Skopal. „Bylo to důležité. Něco tam i v deseti ještě měli,“ oddechl si Smékal.

Super parta v Kozlovicích

Ten se do Kozlovic vrátil po třetiligové štaci v Hodoníně a posléze v Kvítkovicích (dnes již FC Zlínsko), kde však pod expřerovským trenérem Rojkou nedostával na jaře moc herního vytížení.

„Nedostával jsem tolik příležitostí. Byl jsem na krátkém hostování z Hodonína a myslel jsem, že budu mít daleko větší herní praxi. K tomu jsem se ale nedostal, protože tam proběhla změna trenéra,“ pokrčil Radek Smékal rameny.

„Návrat do Hodonína byl ve hře, ale větší smysl mi dávalo jít do Kozlovic. Znám tady víc kluků a je tady super parta,“ vysvětlil, proč dal přednost divizi před MSFL.

Na kontě má Smékal přitom i dva druholigové starty. Ve F:NL debutoval v dresu Prostějova už v sezoně 2016/17 coby 18letý mladík. Proti Vítkovicím odehrál 15 minut. Ve druhé nejvyšší soutěži se ale prosadit nedokázal.

„Bylo to náročné. Vždycky jsem měl velké ambice. Teď jsem ale spokojený v Kozlovicích a nepřemýšlím nad změnou. Uvidíme, co bude,“ řekl závěrem Radek Smékal.

FC Vsetín – FK Kozlovice 1:3 (1:1)

Branky: 4. Martin Zbranek - 27. a 68. Radek Smékal, 83. Dominik Skopal. Rozhodčí: Denev – Šimoník, Brezáni (Ludvík). ŽK: Otepka, Mlýnek, Vítek – Skopal, Řehák. ČK: 75. Zbranek (Vsetín). Diváci: 121.

Kozlovice: Obzina – Smékal, Kostka, Řehák, Kyselák, Vítek, Skopal (89. Illík), Vyhlídal (86. Olšanský), Smolka (89. Slatinský), Vogl (81. Zdražil), Kozák. Trenér: Kobylík.


Načítám tabulku ...