Fotbalisté Kozlovic přehráli Dětmarovice i s bývalými prvoligovými hráči Zbyňkem Pospěchem a Tomášem Mičolou poměrně jednoznačným výsledkem 4:1, ještě v 85. minutě však vedli pouze o gól.

„Výsledek tomu sice moc nenapovídá, ale očekával jsem těžké utkání. Po špatném výkonu v Šumperku to dnes bylo úplně jiné kafe. Hráči k tomu přistoupili poctivě, sebevědomě, tak, jak jsem chtěl,“ pochvaloval si trenér Kozlovic Roman Matějka.

Ten měl konečně k dispozici také útočníka Petra Nekudu, ve středu hřiště však postrádal Martina Schlehra, Marka Dostála i kapitána Martina Krále.

„Samozřejmě jsme proto přeskládali sestavu. Zvolili jsme jiné rozestavení a fungovalo to, jsem spokojený,“ prozradil Matějka. „Hodně pomohl návrat Nekudy i Šolína do středu zálohy, taky Tomáš Mazouch to na stoperovi zvládl skvěle,“ jmenoval kouč.

Právě Petr Nekuda otevřel po půlhodině hry skóre utkání, na jeho branku však hosté reagovali. Po ruce Mazoucha se kopala penalta. Tu proměnil Karel Skoupý. Jak Tomáš Mazouch, jindy střední záložník, přiznal, s novou rolí stopera se musel nějakou dobu sžívat.

„Já ten post svým způsobem nesnáším, protože se tam neběhá. Tým to ale potřeboval, byli jsme tak domluveni s trenérem. Při té ruce jsem čekal, že to protihráč ještě tečuje, ale spadlo mi to na ruku. Přiznám se, že ruka to byla,“ uznal Mazouch.

Ještě před odchodem do kabin ale Kozlovicím pomohl nejnebezpečnější hráč hostů. Exligový kanonýr Zbyněk Pospěch se tentokrát trefil smolně do vlastní brány a domácí vedli 2:1.

ROZHODLA MAZOUCHOVA PARÁDNÍ STANDARDKA

Rozhodnuto nicméně stále nebylo a o klíčovou branku se nakonec postaral Tomáš Mazouch. Ten nádherně z více něž třiceti metrů z přímého kopu překvapil dětmarovického gólmana Stacha.

„Samozřejmě jsem viděl, že fouká, ale bylo to cílené. Brankář vyloženě čekal centr, bylo to z pozice, kdy mi po celý zápas centry moc nešly, tak jsem chtěl něco změnit. Zkusil jsem to na bránu, využil větru,“ popsal Mazouch rozhodující moment utkání.

„Nebude to znít moc skromně, ale asi jsem dal hezčí góly. Moje kariéra už je opravdu dlouhá. Ale cením si každého gólu,“ smál se pětatřicetiletý záložník, který okusil i angažmá ve slovenské nejvyšší soutěži.

Na konečných 4:1 pak po Nekudově nepovedené penaltě z dorážky upravil Štěpán Přikryl. Kozli tak do vyrovnané tabulky divize E zapsali třináctý bod a patří jim šesté místo. V dalším kole zajíždějí k okresnímu derby do Ústí u Hranic.

FK Kozlovice – SK Dětmarovice 4:1 (2:1)

Branky: 31. Nekuda, 45. Pospěch vlastní, 85. Mazouch, 88. Š. Přikryl. Rozhodčí: Kontoršikov – Lukašík, Mankovecký. ŽK: Galetka, Chudoba – Hrtánek, Skoupý. Diváci: 200.
Kozlovice: Konečný – F. Přikryl, Mazouch, Řehák, Kyselák – Vogl (79. Heger), Matějka, Šolín, Chudoba (68. Š. Přikryl) – Galetka (88. Střelec), Nekuda. Trenér: Roman Matějka.
Dětmarovice: Stach – Řapek, Mleziva, Kurušta (78. Kocián), Egri, Mičola, Uher (62. Macko), Pospěch, Alić, Skoupý, Hrtánek. Trenér: Josef Jadrný.