Patrik Javora, Jiří Kratochvíl, Viktor Kocian, Petr Mirvald, Martin Repček, David Kašpárek. Osa týmu, nejzkušenější opory, kterým ještě není ani 23 let.

„Kdybyste dávali góly, už v Přerově už nejste,“ pokřikuje po nich s troškou nadsázky trenér David Rojka. Bude na tom každopádně i dost pravdy. Stačí se podívat na rok starý odchod Tadeáše Koryčana do Slovácka.

Právě produktivita podle Rojky jeho tým během zimní přípravy jako jediná trápila. Jinak je náročný kouč spokojený. A to přes ne zrovna široký kádr.

„Proto budou dostávat prostor i hráči z U19. Ta spolupráce s dorostem bude fungovat. Není nás hodně a chceme nachystat nejtalentovanější hráče ročníku 2004 na divizi v příští sezoně,“ nastínil David Rojka.

„Soutěž se bude rozšiřovat, v příští sezoně bude mít šestnáct účastníků, proto padá z naší skupiny jen jeden tým. Je to pro nás ideální doba zkoušet a zapracovávat mladé. To je naše cesta,“ vysvětlil.

Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov v přípravném utkání. Ilustrační foto
Viktorka v generálce remizovala a řeší zraněné i produktivitu

Na jaře by se tak na soupisce Přerova pro divizní zápasy mužů měli kromě aktuálně zraněného Hynka Caletky objevit 17letí křídelníci Dan Pistovčák s Tomášem Řezníčkem, 18letý stoper Filip Kuča nebo stejně starý střední záložník Adam Kocian.

„Peníze na nové zkušené hráče nemáme, zatím jiná cesta pro Přerov není. Práce s mladými mě baví, někam se posouváme a je to vidět,“ připomněl Rojka, že i současné opory Viktorky ještě nedávno vzešly právě z přerovské mládeže.

Sympaticky působí i ofenzivní herní pojetí Rojkova týmu, který sice je na devátém místě tabulky, na jaře se však Přerov chce posunout do vyšších pater.

„Útočný fotbal je nám vlastní. Na sezonu jsme nachystají, máme natrénováno a jdeme do toho s čistou hlavou. Chceme potěšit naše fanoušky,“ hlásí ambiciózní trenér.

„Jsem nastavení tak, že chci vyhrát každý zápas. A hráči to mají stejně. Cítím, že se chtějí ukázat a posunout někam výš,“ dodal Rojka.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

První možnost budou mít Viktoriáni v pátek od 18 hodin na umělce v Otrokovicích, kde vyzvou silného soupeře.

„Byl jsem na generálce Baťova, sledoval jsem je. Jsou do útoku hodně silní, lepší dopředu než dozadu. Mají šikovná křídla, hlavně leváka Gojše. Nečeká nás nic lehkého. Je dobře, že hrajeme na umělce, bude to dobrý ofenzivní zápas,“ uzavřel David Rojka.

Soupeři má co vracet. Baťov v Přerově na úvod sezony zvítězil 3:2. Otazník stále visí nad startem důležitého krajního záložníka Jana Masného.

Sekretářka OFS Přerov Radka Caletková
Sekretář? Na OFS v Přerově mají ženu. Radka Caletková má fotbal v rodině