„Někdy to vypadá, že člověk nic nedá a lítá to kolem něj, jindy se to k němu odrazí a dá tři góly, tak to prostě je,“ krčil rameny nedělní hrdina utkání. Kolik musí přispět do klubové kasy, po utkání netušil.

„To má na starosti Peťa Kadlec, nevím. Hattricky teď pravidelně nedávám,“ řekl Nekuda s trochou ironie.

Už v minulém utkání ve Všechovicích spálil dvě tutovky, potenciál zabijáka naplno ukázal až v nedělní přestřelce s loňským vítězem zlínského krajského přeboru.

Nebyla to však procházka růžovým sadem. Skaštice šly do vedení díky penaltě kapitána Zdeňka Konečníka po půlhodině hry, Kozli své šance nevyužili.

Vyberte gól kola
Vyberte GÓL 3. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

„Zase náš tradiční scénář doma. První půlka herně velmi dobrá, soupeř nevystřelil na branku, přesto nám dal gól,“ kroutil hlavou trenér Roman Matějka.

První gól vstřelil Petr Nekuda v 57. minutě, na ten však hosté rychle našli odpověď a šli podruhé do vedení. Pak už ale stříleli do černého pouze domácí. Nekuda vyrovnal v 62. minutě, v 65. zkompletoval hattrick a na konečných 4:2 upravil po standardní situaci David Střelec.

„Jde vidět, že máme silný mančaft. Pořád jsem věřil, že to otočíme. Jde vidět, že to všechno smrdí góly, jen je zatím nedáváme. Teď se to zaplaťpánbůh trošku rozvlnilo,“ oddechl si Petr Nekuda.

Kámen ze srdce spadl i trenérovi Matějkovi. „Jsem teď těsně před infarktem,“ smál se po zápase kouč.

„V kabině jsme si něco řekli a ve druhém poločase jsme to zařídili. Jde aspoň vidět vnitřní síla týmu. Nepoložilo nás ani, když jsme dostali zase gól na 1:2. Měl jsem strach, že to s námi zacvičí, ale kluci hrabali,“ byl spokojen Roman Matějka.

Kozlovice mají po třech kolech plný počet bodů stejně jako Hranice a 1. HFK Olomouc.

„Letos jsem klukům říkal, že chci, aby v Kozlovicích byl nějaký výsledek. Půjdeme si za tím, uvidíme, co zvládneme. Je to pořád jen začátek,“ uzavřel trenér.

FK Kozlovice – TJ Skaštice 4:2 (0:1)

Branky: 57., 62. a 65. Nekuda, 75. Střelec – 30. Konečník z pen., Gojš. Rozhodčí: Müller – Rygl, Svoboda. ŽK: Strašák, Přikryl, Chudoba – T. Motal, Beneš, L. Baltík, T. Baltík, L. Motal. Diváci: 405.

Kozlovice: Konečný – Z. Matějka, Střelec, Kostka, Kyselák (86. Heger) – Přikryl (72. Chudoba), Král, Schlehr, Strašák (78. Baculák), Šrom (89. Vogl) – Nekuda. Trenér: Roman Matějka.