„Byli jsme devadesát minut lepším týmem, ale soupeř dokázal potrestat dvě naše chyby. Náš výkon byl v pořádku, člověk ale někdy potřebuje i štěstí. Už v prvním poločase jsme měli asi pět gólovek a krásných akcí,“ ohlížel se trenér Kozlů Roman Matějka.

Ten tak po 45 minutách hned na úvod podzimu prožíval krušné chvilky. Bzenec a konkrétně kapitán Petr Kasala nemilosrdně trestal chyby domácích. Druhou branku navíc přidal do šatny. Místo vyrovnání se tak Kozlovice musely vypořádat s dvougólovým mankem.

„Po změně stran se ale náš tlak stupňoval a řekl bych, že jsme na tom byli i lépe po fyzické stránce,“ myslí si Matějka.

Za povedeným obratem tak nejspíš nebude jen slavná „Csaplárova past.“

Mnohem více hostům uškodila druhá žlutá karta pro Dominika Vlčka z 66. minuty. Ještě předtím snížil na 1:2 Adam Galetka, chvíli po Vlčkově trestu srovnala letní posila David Kostka.

Rozhodující trefa poté ne a ne přijít. Jednu ze svých možností však nakonec přeci jen přetavil v obrat Petr Nekuda. Kozli mohli v 88. minutě slavit. V samotném závěru si navíc druhou žlutou vykoledoval i bzenecký Michal Petrucha.

„Člověk někdy potřebuje i štěstí. To se naštěstí k Peťovi Nekudovi na konci přiklonilo. Bylo to těžce vydřené a zasloužené vítězství,“ uzavřel Roman Matějka.

V dalším kole Kozlovice duel na horké půdě ambiciózního nováčka ze Všechovic. Okresní derby je na programu v neděli od 16.30.

FK Kozlovice – TJ Slovan Bzenec 3:2 (0:2)

Branky: 54. Galetka, 68. Kostka, 88. Nekuda – 11. a 45. Kasala. Rozhodčí: Dudek – Kotala, Pospíšil. ŽK: Řehák, Strašák, Nekuda – Mlýnek, Vinkler, T. Petrucha, Pelikán, Zůbek, Kasala. ČK: 66. Vlček (po 2. ŽK), 95. M. Petrucha (po 2. ŽK, oba Bzenec). Diváci: 284.

Kozlovice: Konečný – Řehák (43. Matějka), Kostka, Kyselák – Král – Přikryl (80. Chudoba), Strašák (84. Baculák), Schlehr, Šrom – Galetka, Nekuda. Trenér: Roman Matějka.