„S chladnou hlavou jsem vyhodnotil, že pokud chceme udělat do konce sezony nějaký dobrý výsledek, tak je nejlepší do toho sáhnout teď, kdy jsme ještě na třetím místě a je před námi celé jaro. Aby do toho vstoupil nový pohled, nový trenér a sezona se zkusila restartovat,“ řekl Chytrý mimo jiné v rozhovoru pro Deník.

Vlastimil Chytrý ve svém posledním utkání na lavičce Kozlovic.
Vadil mi přístup hráčů, přiznal Chytrý. Odejdou i jeho posily?

Na vedení FK Kozlovice tak nyní je, aby rychle sehnalo náhradu. Ambiciózní divizní celek někdo trénovat musí. Ideálně samozřejmě s „áčkovou“ licencí.

„Trenér Chytrý nám oznámil, že chce ukončit svou činnost. Rozhodl se, že odstoupí,“ potvrdil předseda klubu Lubomír Korytko.

Ten zároveň přiznal, že v případě neúspěchu v dalším kole by byl nucen situaci řešit sám.

„Bylo pro nás velkým zklamáním, jak se mužstvo na úvod jara prezentovalo. Zároveň to podle mě není žádná velká tragédie, hrála se tři kola,“ zmínil Lubomír Korytko.

„Za mě se o postupu mluvilo moc. Vždy jsem říkal, že fotbal se hraje, aby se vyhrávalo a co bude dál, to se uvidí. Neříkali jsme, že chceme postoupit za každou cenu tak, jako to dělají Hranice. Ty mají zkušený kádr, nám v základu hrají osmnáctiletí kluci. Na tom dle mého nemůžeme stavět,“ řekl dále předseda.

Trenérskou náhradu zatím Kozlovice nemají. Jasno by mohlo být do pátku, v sobotu už hrají Kozli náročný venkovní duel na horké půdě Strání.

„Je to celé hodně na rychlo. Není tak snadné sehnat trenéra. Zatím jsme s nikým nejednali,“ přiznal v úterý Lubomír Korytko.

Fotbalisté Hranic (v zeleném) porazili Kozlovice 4:0. Martin Schlehr
FOTO: Krok do třetí ligy? Hranice přejely i Kozlovice