Trenér Chuda navíc v závěru vyfasoval druhou žlutou kartu. Dle zápisu za protestování a projev nespokojenosti pomocí gest. „To, že se nám po zápase omlouvají domácí, že to bylo ze strany sudích moc okaté, to je snad jen ukázka, jaký hnus se tady odehrává,“ kroutil hlavou David Chuda.

Deník o vyjádření požádal také komisi rozhodčích. Budeme aktualizovat.

„Červená karta pro mě za mávnutí rukou je už snad jen dokreslení trapnosti žalobníčka asistenta rozhodčího Lukašíka,“ nebere si servítky. „Za 23 let jsem nikdy jako hráč ani jako trenér nedostal červenou kartu. Ale okolnosti, které se kolem našeho týmu dějí v prvních šesti kolech, mi opravdu drásají nervy.“

Faul viditelný z vesmíru?

Pohár trpělivosti Přerovanů byl už před zápasem po okraj naplněný. „Vymyšlená červená pro Repčeka proti Skašticím, totální zářez v Baťově, vymyšlená červená pro Masného v Novém Jičíně, neodpískaná penalta proti Bzenci,“ vyjmenoval Chuda.

VIDEO: Za tohle vyfasoval červenou kartu Martin Repček v úvodním kole:

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Pak přišla osmá minuta sobotního utkání a další sporná situace. Martin Repček padá ve vápně po kličce do protipohybu bránícího protihráče. „Faul, který byl vidět až z vesmíru. Píšťalka sudího zůstala němá a v nás to bohužel už v 8. minutě začalo vřít,“ přiznal přerovský trenér.

Ve stínu kontroverze tak trošku zůstane nejkrásnější moment zápasu. Tím byla dalekonosná technická střela Jana Verbicha. Viktorka díky ní ve 44. minutě otevřela skóre zápasu. Druhý gól hosté dali z ofsajdu, ten uznán být nemohl.

A tak se klíčovou stala 83. minuta, kdy Javora dle rozhodnutí sudího Schneidera fauloval v pokutovém území. A tentokrát už se pískalo. Penaltu proměnil Jiří Furik. Srovnáno a Chuda vidí za slovní protesty první žlutou kartu. Přísná druhá přichází v 88. minutě.

VIDEO: (Ne)penalty v utkání Rýmařov - Přerov

Zdroj: TVcom.cz

„Jak může sudí vyloučit trenéra za mávnutí rukou, když ho běžně ostatní posílají víte kam? Fotbal v našem prostředí je shnilý, chtějí po mě abych mlčel, ale já nebudu, i když mě to stojí kredit, který jsem si za jedenáct let trénování vybudoval,“ neskrývá rozčarování David Chuda.

Přerov každopádně po dvou výhrách v řadě veze bod ze hřiště soupeře, avšak ví, že mohly být tři. Zlepšenou formu bude chtít potvrdit v sobotu na domácím hřišti, kde v 15.30 přivítá silný Vsetín.

SK Jiskra Rýmařov – 1. FC Viktorie Přerov 1:1 (0:1)

Branky: 83. z pen. J. Furik – 44. Verbich.

Rozhodčí: Schneider – Lukašík, Dudek. ŽK: Dostál, Kocúr, Kolísek – Kuča, V. Kocian, Braun. ČK: 88. Chuda (po 2. ŽK). Diváci: 215.

Přerov: Bělka – Javora, Řezník, Masný (72. Braun), V. Kocian, Repček (94. Otáhal), Caletka (79. Jakubowicz), Kudlička, Janyška, Verbich, Kuča. Trenér: Chuda.